| xShadow a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru sad.Am o problema mare.Eu iubesc enorm de mult o fata. Avem aceeasi varsta (14 ani), nu suntem in aceeasi scoala, ne-am intalnit de mai multe ori pana acum.Ea tine la mine foarte mult.Problema e ca vreau sa o intreb daca ar vrea sa fim impreuna dar ceva inauntrul meu nu imi dadea voie.Azi de dimineata mi-am adus aminte ce nu imi dadea voie.Ea are o relatie cu un baiat de 20 de anisad.Ce as putea sa fac sa fiu cu ea? Daca as putea face ceva? Va rog mult putin ajutorsad.Ea se simte perfect langa mine, eu perfect langa ea.Suntem doi prieteni foarte buni.Iesim afara, imbratisari, sarutari pe gura...ETC.Ce as putea face? Credeti ca are rost sa continui? Sa incerc sa fiu cu ea? Daca o intreb si imi spune nu imi va fi rusina sa ii mai zic un simplu "Buna"sad. Astept raspunsurile voastre.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Daca ea se simte bine si iti raspunde la gesturi e clar ca si ea vrea ceva cu tine dar nu o determina nimic sa renunte la cealalta relatie, probabil crede ca tu nu esti destul de hotarat sa fii cu ea si iti place situatia asta. Cel mai bine e sa vorbesti cu ea, spune-i ca tu chiar o placi dar nu iti convine situatia si daca vrea sa va mai vedeti si sa fie cu tine sa se gandeasca. Las-o un timp nu te mai intalni cu ea, fii mai rece si vei vedea daca vine la tine sau ramane cu celalalt. Altfel asta nu duce nicaieri si nu cred ca te complaci in asta. Fa-ti curaj si fii direct, sa vezi daca se joaca cu tine sau nu e hotarata. Bafta!

| xShadow explică (pentru UrsuletuChocolatiu):

Mersi frumos, chiar ma poate ajuta. Daca ai doua minute, da-mi add (florin_vectra2009).Ar fii o problema in tot ce ai spus.Mersi oricumwinking

| UrsuletuChocolatiu a răspuns (pentru xShadow):

Sorry, nu mai am mess. Poti sa-mi scrii aici, pe privat. Am fundita? big grin

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand o fata are prieten,o lasi in pace,nici tie nu cred ca ti-ar place sa fii impreuna cu o fata si sa vina un altul sa incerce sa va desparta.
Chiar daca relatia ei este una nu foarte potrivita,nu incerca s-o strici, las-o s-o faca ea, nu tu.
Dar ramai prietenul ei bun, pentru ca posibil sa aiba nevoie de tine si ar fi bine sa fii acolo, cand o va face.