| FireSenz212 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi. Stau cu o fata de 3 luni, e printre singurele fete cu care am stat cu care simt nevoie sa ma intalnesc in fiecare zi. Ea are 2 prietene, cu care se stie de foarte multi ani(isi stiu toate secrele, etc) In astea 3 luni au fost doar vreo 4-5 zile in care nu ne-am intalnit, stiu cand ati vazut doar 4-5 zile ati zis poate ca e deja prea mult, dar sa mentionez faptul ca in astea aproape 3 luni, au fost doar vreo 10-15 zile in care am iesit doar noi 2, fara prietenele ei, momentele mai intime, in rest mereu au fost si prietenele ei. Si faza e ca mereu eu am initiativa sa o chem, cred ca daca nu as chema-o sa ne intalnim, ne-am vedea foarte rar. Ea isi pune prietenele pe primul loc. Eu am renuntat la iesirile cu prietenii in favoare iesirilor cu ea. Tocmai am discutat cu ea chestia asta si mi-a spus putin nervoasa, ceva de genu: Ca nu sunt obligat sa o chem, ca daca nu vreau sa nu o mai chem, ca vrea sa petreaca si ea timp cu fetele(petrece mai mult decat cu mine), ca nu trebuie sa ne vedem asa des, si ca ea pune pe primul loc prietenele si familia, ca daca va fi sa ne despartim ele raman langa ea, si ca tine la mine foarte mult si daca nu ma cheama nu inseamna ca nu ii pasa. Zice ca asa e felu ei de a fi Eu nu stiu ce sa cred, ma rog si mai e si o chestie, una din prietenele ei nu e tocmai cuminte cum sa zic, isi inseala prietenul chestii de genu asta si mie teama sa nu o strice si pe ea, e chiar fata cuminte, cel putin asa o stiu eu. Voi ce spuneti, pune relatia pe locul 2, ce sfat mi-ati da? Eu chiar pun suflet in relatia asta, se merita sa continui? Credeti ca isi bate joc? Adica de ex daca e sa iasa cu mine sau cu o prietena de a ei(care sta in alta parte a orasului, alte baruri, mai departe de mine), ea alege sa se duca in zona ei si sa ma cheme si pe mine, adica pe mine ma poate lasa, dar prietena nu, foarte rar, Desi ea spune ca nu, eu am impresia ca s-a schimbat, nu era asa la inceput. Ce sfaturi mi-ati da?

2 răspunsuri:
| Havok83 a răspuns:

Stiu ca e foarte urat dar vorba aceea "scopul scuza mijloacele"
deci spune-i direct "uite tu ce ai de gand daca vrei ne despartim si stai numai tu si prietenele tale ok? altfel daca ma iubesti cu adevarat ia o masura convenabila" adica santas.Scuza-ma de idee dar situatia e complicaa.Bafta si fa ce e mai bine.

| Marya_Yo_1996 a răspuns:

Ca sa o faci sa nu mai stea atat cu prietenele ei...fa-le prietenelor ei un iubit...gaseste prieteni de -ai tai care sunt singuri si cupleaza-i cu ele :*