| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare care ma cam chinuie de cateva zile.
Am o stare extrem de neplacuta sunt foarte nervoasa si plang foarte foarte des. In general cand stiu ca persoana pe care o iubesc nu este langa mine parca o i-au razna plus ca am dureri insuportabile de cap si mi se face rau. Nu stiu ce sa ma mai fac am ajuns sa ma cert si cu parintii din cauza asta nu ma mai pot concentra la nimic mintea ma se invarte numa in jurul lui.Si imi este foarte ciuda cand vad cupluri pe strada care sunt fericiti parca ma prinde o ura sufleteasca nu stiu cum sa ma exprim prin cuvinte.
M-am saturat sa tot i-au pastile anti-stres nici numai au efect asupra mea
Dau fundita si la restul voturi numa sfatuiti-ma ceva ca numai rezist.

Răspuns Câştigător
| CristinutaCriss a răspuns:

Hai sa-ti zic,asa ma simt si eu cateodata,dar ideea e ca daca va iubiti asta nu inseamna neaparat ca trebuie sa stati lipiti unul de altul non stop,mai trebuie sa existe si o mica distanta pentru ca altfel apare monotonia si plictiseala.
Incearca sa iti gasesti ceva de facut tot timpul ca sa nu te mai gandesti numai la el,si ai sa vezi ce bine e.
Si pun pariu ca si voi cand iesiti pe strada sunteti la fel de fericiti ca si cuplurile pe care le vezi tu,sa nu iti imaginezi ca ei nu se cearta niciodata! Intr-un cuplu intotdeauna exista certuri, dar important e sa stii cum sa te porti!
Si tu iti poti da seama ca el te iubeste dupa gesturi, sau ai prefera sa stai non stop langa el si sa se poarte ciudat?
Sper ca te-am ajutat!:*

2 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Draga mea ce ai spus tu mai sus e cam grav. parerea mea e ca trebuie sa vorbesti cu un psiholog nu ca ai fi bolnava dar esti stresata si poti cadea intr-o depresie. eu zic sa te duci la un psiholog sa vorbesti problemele tale pentru ca ai facut o obsesie pentru acel baiat

| AliceHamingway a răspuns:

Imi pare rau de ce aud... ai aceeeasi problema ca si bella si mine ai auzit de twilight? cumpara volumele sau luna noua si ai sa vezi ca aproape tot ce ai pv seamana si sa stii ca cumva te alina. am incercat am cazut intr-o depresie adanca atunci nici nu vreau sa mai vb incerc sa imi spun ca "nu ma merita ca st prea buna pentru el si nu merita sa ma cert cu parintii pentru el " icer si cu timpul am gasit medicamentul ce vindeca gaura din mine in lunile ce au trecut parca nu aveam viata eram un zombi nici nu ma mai oboseam sa vb cu cineva stateam pur si simplu nici nu puteam sa respir din cauza gaurii parca lipsea ceva din mine au trecut 2 ani de atunci inca mai simt ceva acolo mic... timpul vindeca