| Beyourself1245 a întrebat:

Salut, TPU. Am si eu o intrebare.
De cand eram mic, am avut o problema cu penisul pe care o am si in momentul de față.
Eu nu m-am decalotat ca ceilalti copii, faza e ca, cu timpul fara sa vreau si din masturbare am facut-o.
Acum ce ma enerveaza cel mai tare este ca am acel prepuț la penis si cand fac sex cu prietena mea ma cam deranjeaza putin. Am auzit ca din cauza lui nici penisul nu mai creste.
Si de fiecare data cand o fac ma excit foarte repede si ma termin, nu mereu dar nu stiu ce sa fac. Acum, cum pot face ca sa indepartez acel preput? Pot sa ma duc la medicul de familie?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Indepartarea preputiului se realizeaza printr-o operatie chirurgicala care este efectuata de un medic urolog. Medicul de familie poate sa-ti dea o scrisoare medicala prin care te trimite la sectia Urologie a spitalului unde operatia de circumcizare se efectueaza gratuit insa numai dupa o programare prealabila. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ce treabă are decalotarea cu circumcizia?!?
În fine...
Nici cu excitabilitatea crescută nu are legătură. Și cu atât mai puțin cu „creșterea".
Nu mai spun că dacă mai tai din el (circumcizie), va fi și mai mic...

| 2002mihnea2002 a răspuns:

Pretputul se poate indeparta prin circumcizie, dar nu vad de ce ai vrea sa scapi de el
Si nu are nici o legatura ci cresterea sau ca te termini prea repede

| Chriss89 a răspuns:

De la medicul de familie poti obtine un bilet de trimitere la un specialist.