| Cristii2001 a întrebat:

Am si eu o intrebare. De cate ori ar trebui sa ne masturbam? Adica eu inainte ma masturbam zilnic. Totul a pornit de la o curiozitate din clasa a 5-a, si auzeam la colegii mei ceea ce făceau. Acum am 15 ani, si mi-am propus sa nu ma mai masturbez din 2017. De pe 1 ianuarie pana astăzi, m-am masturbat de 4 ori in total, si maine fac 2 săptămâni fara masturbare. Am reușit sa ma abțin. Dar au apărut niste poluții, care am auzit ca sunt normale daca nu am activitate sexuala, si este un semn ca organismul functioneaza normal. Cam la cat timp ar trebui sa ma masturbez. Vreau sa ma las pentru ca am citit ca este un pacat.dar si o necesitate. Nu stiu ce sa mai cred.
Multumesc! Sunt doar un adolescent si nu prea stiu ce sa fac.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Este un lucru foarte bun ca incerci sa te lasi de masturbare. Polutiile nocturne de care vorbesti sunt lucruri normale pentru orice adolescent care nu se masturbeaza. Acestea sunt descarcari sexuale care se produc involuntar si nu cauzeaza sanatatea adolescentului.

| Cristii2001 explică (pentru Emilian65):

Si dupa părerea ta... Ar trebui sa ma masturbez de câte ori pe luna? Sau sa ma las de tot. Deja am 2 săptămâni fara masturbare. Ce părere ai tu?

| doctorandus a răspuns (pentru Cristii2001):

Pe Emilian65 l-a prostit fanatismul religios, altfel nu se explica ce scrie despre masturbare.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa te masturbezi ori de cate ori apare senzatia/dorinta de a te autosatisface. Nu exista nicio limitare nici in privinta varstei si nici a numarului de masturbari. Sanatate!

| NeganMyLove a răspuns:

Vrei sa ți-o frec eu?
Ca eu as fi total de acord! =)

| Marinelsuceava a răspuns:

Este andevarat ca masturbarea este un pacat.nu este o necesitate in niciun fel.du te la un club si futete e mai bine.o sa mori daca mai dai la*a

| Cristii2001 explică (pentru Marinelsuceava):

De ce sa mor daca fac asa ceva happy?