| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

am si eu o intrebare despre singuratate nici nu stiu cum sa formulez. Sa zicem ca un baiat ajunge la varsta de 30 de ani fara sa fi avut vreodata o fata credeti ca acel baiat va renunta si ca va trai singur tot restul vietii, am auzit ca au fost asemenea cazuri dar nu stiu ce sa zic suna cam trist.

Răspuns Câştigător
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Cunosc destule persoane trecute de 30 de ani care au decis sa ramana singure. Fiecare om are dreptul la o alegere. Daca tu optezi pntru singuratate atunci asta nu inseamna ca ai luat o decizie gresita. Da un barbat poate sa fie singur la 30 de ani. Da pare destul de trist, dar asta este decizia sa. Nu trebuie neaparat sa fie judecate persoanele care decid sa isi traiasca viata astfel. Eu unul nu as putea sa fiu singur. Omul a fost, este si va ramane un animal social.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VALCUANDREI1994):

Eu aș zice că în majoritatea cazurilor să fii și să rămâi singur nu e o alegere, ci o imposibilitate socială...

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde numai dar numai de tine, daca iti vei trai tot restul vietii ca un barbat holtei. Bineinteles ca astfel de persoane se intalnesc atat in randul barbatilor cat si al femeilor. Si din pacate sunt destul de multe asemenea persoane mai ales in randul populatiei cu un inalt nivel de cultura, de regula peste medie, sau cu un standard de viata inalt/superior. Multa sanatate!

| OldSoul a răspuns:

Pai, avand in vedere ca fetele din ziua de astazi se casatoresc si la 18 ani.
Da, e normal sa ramana singur.
99% din femei vor fi luate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sună trist pentru că trist și este...