| Denis6688 a întrebat:

Salut TPU,am și eu o întrebare:Oare cum aș putea sa nu mai simt atracție sexuală, fizică față de sexul feminin adică mai pe scurt să nu mai îmi placă femeia și să văd sexul feminin precum văd sexul bărbătesc, vă rog răspunsuri serioase?
Dau fundă pentru cel mai bun răspuns

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Eu am incercat sa te ajut. La 16 ani ar trebui sa fii un pic mai optimist, mai zen, ce faci la 30 - 40 de ani daca acum esti asa negativist? Mama ta cum este? Ce i drept s au mai schimbat oamenii, eu cand eram in liceu nu aveam colegi asa deprimati...

87 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta sindromul mgtow in Youtube si iti vei schimba viata dupa ce vezi. Sau mgtow Romania

| darrio2007 a răspuns:

Ca baiat este normal sa fii atras de sexul opus. Cred ca esti prea mic daca gandesti asa.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Denis6688):

Unde scrie ca mori din cauza lor? Numai unul cu probleme psihice moare din cauza unei femei.

| Mosotti a răspuns (pentru darrio2007):

Nu e fraier deloc! Stiu ce zice. Poate nu are asa succes la femei si decat sa sufere, mai bine sa nu mai vrea. Ca cine are succes, nu se gandeste la asa ceva.

Dar fara a consulta un medic, nici nu se discuta.

Dupa mine e democractic sa fim bi, sa alegem ce vrem, nu sa fim constransi (ca in nazism si comunism) sa ne placa doar o parte, de aia mi-am dorit sa fiu bi, pe invers as fi vrut pentru ca imi era mult mai bine. Nu merge pe o axa, treci pe cealalta, ca iti place la fel de mult.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Denis6688):

Copilaș, sunt insurat de 20 si ceva de ani, asa ca femeia omoara doar fraierii care nu stiu sa se poarte cu ele.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mosotti):

Frati daca erati si nu gandeai ca el.

| Mosotti a răspuns (pentru darrio2007):

Gandesc la fel dar nu as face la fel, ca eu as fi rezolvat fie singur fie la dame de consumatie. Nu aveam de ce sa-mi inhib o placere.

Am zis care e treaba in mesajul de acum 1 minut, a zis-o si el "m-am saturat de din alea interesate".

Este corect ca, cu cat pofta sexuala e mai mare, cu atata e mai nasol daca nu faci sex decat daca pofta e mai mica. La asta se refera.

Tu vb din afara, ai fost un om care a fost placut, ai facut o familie, el are probleme intr-un fel sau altul, altfel nu se ajungea la asa intrebare.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Denis6688):

Mai baiatule, tu traiesti departe de lumea reală si vad ca nu-ti plac sfaturile altora. Nu spun ca am avut succes dar m-am adaptat vietii in care traim. Si o duc destul de bine in casnicie. Cu bune si cu rele. Nu stiu ce varsta ai si ce probleme ai avut pana la varsta ta dar esti imatur in gandire.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Denis6688):

Daca tu crezi ca ti-am dat sfaturi in scarba, este problema ta. Am sa ma opresc aici cu sfaturile, că văd că se lipesc sfaturile de tine precum cocosatul de gard. Traieste-ti viata asa cum vrei.

| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

Corect, daca unii au succes nu inseamna ca toti au, depinde de om, de situatie, de felul de a fi, de context, e usor sa dea unii o parere subiectiva adica cum vad ei treaba si referindu-se doar la ce au ei sau nu au, eu in general sunt obiectiv, ma pun si in pielea celuilalt. Dau o parere la general.

Normal ca nu ai dorit ceva ilegal sau rau! Dumnezeu nu vede nimic ca nu exista, altfel facea ca toti oamenii sa fie bine, nu mai avea ce rau sa vada, rau care nu ar mai fi existat.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

Am 42 ani, nu am cum sa cred intr-o iluzie facuta de bogati in trecut. Faptele arata ca nu exista.

Are pe dracu un orar pus departe, l-ai intrebat tu? "Ba asta dumnezeulei, de ce nu te bagi ma pentru noi"? Si a zis el "Da ma, nu ma bag da` am orar pus deoparte pentru mine pentru ca sunt programat la sexane, nu am timp de voi", fi ma serios.

Si oricum si daca e si nu se baga, oricum nu mai conteaza pentru noi.
Si alta chestie ilogica pe care nu ai vazut-o "nu se baga in prostiile omenirii", de parca nu tot el ne-ar fi facut asa! Daca ne facea el, ne programa genetic sa fim ok, dar nu avea cine sa faca asta.
Deci nu are cum sa nu ii convina tot ce el a facut.

Nu din cauza la femei, in general stiu ca nu exista.
Nu stiu de ce ai ura tu pe ele, dar aia e. Ca nu-s vinovate cu nimic ele, ca, cu foarte multi sunt ele f okey. Asa sunt ele facute.
Si pe mine care nu m-au placut, nu aveam ura pe ele, ca nu aveam de ce.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

Pai inteleg ca nu poti controla, asta clar, uitasem sa spun, stiu ca asa simti.
Ai dreptate, avem personalitati diferite, corect. Eu doar ziceam asa cum ar trebui, sa nu mai urasti. Ca nu ai ce face, asta clar.

Satana se zicea ca tot de dumnezeu e facuta deci.el ar permite.
Dumnezeu nu are cum fi in totdeauna, ca nimic nu apare aiurea, trebuie sa aiba o origine.
Rautatea sta in genele noastre, ajuta la supravietuire in trecutul indepartat! Asa ca...asa suntem proiectati.
Ca venea altul sa-ti ia resursele si femeia, trebuia sa fi rau.

Nu primesti o pedeapsa pentru ceva pentru care nu esti vinovat! Ce nu poti controla nu e vina ta, ai si tu soft de rautate ca multi altii, ce ziceam mai sus! Se activeaza si aia e, simti ce simti.
Si iti zic si la ce iti folosea! In trecut ancestral ai fi dat in cap unuia care era cu una, ca sa stea aia cu tine, aia vedea ca esti mai tare, te aprecia mai mult, ca atunci astea erau valorile.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

Aia cu dumnezeu nu mai discutam ca nu are sens.

Astalalta, pai cum adica ii fur femeia?! Pai o iau cu forta? Ea alege sa vina, deci nu e multumita cu ala care este. Iar aia si alea care fac asa, sunt fraieri.
Ca si pe femei le auzi "mi-ai furat barbatu", si o ia pe amanta de par, de parca aia l-a luat cu forta, ala a zis da, ca daca el nu zicea da, ea nu avea ce face.
Daca o rapesc, o leg da, atunci am furat-o ca ea nu a vrut, dar asa? E a ales, eu daca nu alegea, nu aveam ce face. Sa vina cu topoarele dupe ea!

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

Pai aia e, daca ea alege sa plece din bratele aluia, nu se numeste furat, furat se numeste cand iei cu forta desi ea nu vrea, atunci esti tu de vina, altfel nu, deci nu trebuie sa vina cu topoarele decat pe ea.

Da, poti sa le urasti, dar din pacate atractia ramane si nu stiu cum va fi, e ca si cum vrei sa accelerezi dar frana e pusa. Vom vedea. Zici tu asa pe moment dar nu stiu daca e asa de simplu.
Ideea e sa se duca atractia sa nu mai ai ce ura, sa fie indiferenta naturala.
Adica nu sa vrei dulciuri si sa le urasti, ci sa nu le mai vrei.
Si daca le urasti, tot rau te cam simti, atat cat ura exista, exista si durerea, altfel nu ar mai exista ura, urasti cand suferi.

Cand nu mai suferi nu urasti, nu te mai intereseaza in mod natural, nu ai cum sa urasti ceva care nu te mai intereseaza, dar...in gene ai un soft care nu prea poti sa treci peste el asa usor ca vrei tu constient chiar daca pe moment pare ca e okey.
Noroc ca eu nu-l prea am, am dar e slab.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

In sfarsit ai vazut tu ca dumnezeu nu te-a ajutat deloc. Mda, incheiem discutia dar tot tu ai deschis-o. Fugi de adevar si nu te ajuta. Vezi? E cum am zis, nu mai zambesti, nu aia nu aia, deci nu ti-e bine deloc cu "nu ma mai int subiectul cu femeile", aia este, faci cum crezi.

| Mosotti a răspuns:

Deci vrei doar sa nu iti mai placa femeia.
Daca vrei asa, nu poti sa nu iti mai placa femeia orice ai face. Esti genetic programat sa iti placa, poate cel mult poti inhiba pofta sexuala cu antidepresive (se mai dau in ejacularea prococe de catre medici) si ar merge doar daca atractia ta fata de femei se leaga de pofta sexuala, adica daca ai pofta mica sa te atraga putin, daca e asa, e bine. Tii libidoul jos (cu antidepresive multi nu mai au libido deloc), si atractia e tot jos.
Doar ca nu stiu ce medic iti da pentru asta, doar sa minti ca ai ejaculare precoce.

Daca iti plac oricum independent de pofta sexuala, nu ai nici o sansa. Ca la unii le place si ar dori sa aiba libido ca sa faca sex chiar daca n-au.

Eu eram in situatia ta doar ca doream sa imi placa doar barbatii sau ambele sexe adica sa fiu bi, nu s-a putut! Ca nu are cum.
E un raspuns dezamagitor dar este corect.

Oricum trebuie sa discuti cu un medic, doar el poate decide daca se poate, daca nu se poate, altfel nu te juca.

| Mosotti a răspuns:

AAA, gata ma, a dat raspunsul! Fiti atenti:

Omu nu e placut de femei, asa ca da de din alea interesate care nu-l plac pe bune, de aia vrea el sa taie atractia fizica. Daca una place pe unu mult, nu mai are treaba cu ce bani are.
E f clar acum si banuiam deja, mi se pare ca am zis ieri asta.

Si omu decat sa sufere, mai bine nu sufera.
Nu stie sa se poarte., nu cred, nu atrage! Poate nu are fizicul atractiv.
Stiu cum sunt barbatii atractivi si stiu cum se comporta femeile cu ei.

Denis tata, de ce nu te masturbezi cand ai pofta? E mai simplu.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

Pai nu conteaza neaparat corpul, figura conteaza! Conteaza fizicul pentru ele asa cum si pentru barbat, fizicul in primul rand! Daca nu e ala, nu ii mai intereseaza. Nu le place figura ta, nu atrage.
Normal ca pe ala frumos la figura il alege!
Deci fizicul NU il ai. Ai pentru mine, pentru oameni asa ca amic, asta da, arati bine.

Prietenu meu are burta, nu f mare, dar are asa si asa, il plac femeile de il rup si la 41 ani, dar are o figura masculina. Si il placea de la 15 ani de rupeau. Bine, nu toate, dar multe. Atragea priviri imediat. Nici nu avea bani, studii, s-a insurat cu o intelectuala.
Aia era in anul 1 de facultate, el nici bacu` nu-l avea si avea un salariu de 100 de dolari in 2001, nu a contat, i se zicea "te plac asa cum esti, daca nu avem facem impreuna totul cum au facut si parintii nostri".
Si nu facea nici o sala! Avea corp normal de sedentar, doar ca era slab.
Slab, mai gras, vad ca e tot aia, figura i-a ramas si exprima aceleasi trasaturi!

Io faceam sala ca si tine, aveam fibra si degeaba, ca figura mea nu era atractiva.

Stiu ca te-ai comportat bine! Dario zice ca majoritatea ca nu stie omu sa se comporte, nu e asa, sunt si unii asa, dar la tine nu e cazul. Asa se intampla, cand nu te place, orice faci si oricum te porti, nu merge.
Daca arati bine, daca te comporti decent, ajunge.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

Nu e bine sa le denigrezi! Ele nu sunt vinovate ca tu nu arati atractiv, sincer. Da, iubesc pe cine simt ca le atrage.
Si eu sunt la fel.
Am avut cinci femei care m-au placut, si ele au facut primul pas, nu le-am placut, nu conta ca-s destepte, ca au nu stiu ce calitati, ca amice da, dar nu ca partener.

Nu frumos e ce le place lor, in general un barbat atractiv e pentru multe atractiv, e frumos ce le place lor cand sunt 5 barbati la fel de atractivi doar ca au figuri diferite, atunci da, una place un tip de figura, alta alt tip, dar toate au aceiasi nota.

Eu te inteleg dar nu sunt ele vinovate dar nici tu, nu ai castigat loteria vietii.
Trebuie sa te accepti asa si sa ai alte preocupari, nu mai obsedat de asta, ca sunt asa multe de facut de nu iti inchipui.
Prieteni, jocuri, distractii, filme, plimbari, pasiuni facute cu prietenii, programare, aia aia, piscina, sala, mare, munte, ce naiba man?

Si ca sa iti zic pe bune si eu am fost in aceiasi situatie si aia e! Ce era sa fac acum? Mare chestie, nu ma plac nu ma plac si gata.
M-am descurcat la dame de consumatie, am facut-o si singur si nu mi-e rusine ca nu e nimic rusinos (doar pentru comunisti e rusinos cu mintea ingusta), si in rest mi-am vazut de viata fara balamuc, fara obligatii.

Tu crezi ca e mare lucru? E la inceput 1-2-3 ani, dupa aia e lunga perioada de obligatii, stres, copii, etc, si asta multi mi-au zis.

Tu ai casunat asa sa-ti faci rau. Iar te inteleg ca nu poti controla, dar e musai! Altfel te duci pe tobogan in jos.
Vezi sa nu ai o depresie, ai grija! Ca daca e, ar trebui sa ceri parerea unui medic si vezi ce spune. E anormal sa-ti umbreasca viata chestia asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

Eu te-am inteles si am explicat. Eu citesc tot in general. Nu a fost un repros, am zis ca nu e bine sa le denigrezi.

Citez "toate care mai de care au iubit si lor nici nu le-o dat parul pubian, nu avem nevoie de caracterul lor infect cat nici tu cat nici eu meritam mult mai mult"

Asta nu e denigrare?
Ce vina au ele ca tu nu esti atractiv?
Si da, ma repet, nu poate da fizicu la o parte! Am explicat de n ori si pe aici si peste tot, am explicat si de ce, e in natura umana, asa suntem programati, am explicat amanunte de ce.
Caractetul nu e infect deloc, nu le place si atat! Au iubit ce le-a placut.

Si iar repet, caracter si restul conteaza DUPA ce le place fizic, altfel nu le mai intereseaza, si la barbati la fel.
Singurii care zic ca nu cont fizicul sunt aia care nu il au.

Si ideea e ca ce zic eu acum nu vine din partea unuia frumos, ci din partea unuia cam ca tine! Deci nu gandi ca vb aiurea si ca te vad eu de sus, in nici un caz.
Doar ca si asa eu zic ca fizicu conteaza pentru ca am inteles cum merge treaba cu atractia.

In plus, da, nu le da parul pubian si iubesc, ca aia care arata bine se plac de la 13 ani in sus fulger asa. Nu asteapta sa ajunga la 50 ani. Asta este.

Bine, eu am luat in calcul ca tu stii sa te comporti! Adica iau ca partea asta e ok asa cum ai spus.
Ca sunt si din aia frumosi care sunt praf, antisociali, resping aiurea, le e rusine, si e si normal ca nu merge.
Adica de aia nu am zis de partea asta. Ca daca esti ca aia, nu e fizicul de vina, dar ai zis ca nu esti.
Mai era cineva aici care avea fizicul, avea poza, la el era a doua varianta, am si spus.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

AAA, pai atunci nu fizicul e problema la tine! Ai zis-o, deci e varianta doi (de aia am pus ambele variante), am luat-o pe prima presupunand ca la comportament esti ok.

Ai zis "stiu care este problema mea problema mea este ca sunt antisocial si resping uneori prin vorbe". Deci NU esti in ordine pe comportament.
Ai un fel de a fi mai antisocial si din comportament si vorbe, le faci sa fuga chiar si la nivel inconstient transmiti ceva neinregula.
Ala bubosul e mai prietenos, mai deschis, mai vesel, f sociabil, se simte ca e usa deschisa pentru prietenie, relatie, emite astea.
E un om foarte placut.

Dar daca erai f ok pe purtare, atunci era fizicul, asta e, ai noroc ca nu e fizicul.
Dar te vedeam ca ai zis "tu ma crezi ca din cauza lor nu mai ies din casa am anxietate sociala"

Sa sti ca aceasta indiferenta totala de care ai zis dupa ce ai zis aia, nu prea imi da bine, tu de fapt ti-ai reprimat dorinta poate fara sa iti dai seama, nu ca nu o mai ai, de aia nici nu am luat in calcul.
Si asta nu stiu ce va da in viitor, comportament fata de femei asa si in general, colege, etc, sa nu dezvolti comportamente neinregula.
Nu stiu ce sa zic.
Oricum e bine ca am clarificat ce e la tine.
Deci ca si alt coleg de forum care la fel, nu fizicul era problema. Insa am vazut poza lui asa cum am zis si era clar ca nu fizicu era.

INSA comportamentul poate fi schimbat, aici e norocul tau.
Mai bine incerci sa schimbi comportamentul si sa ai fete decat sa-ti reprimi si sa nu fie in ordine poate.
Iar daca vei schimba si ai, atunci NU or sa mai fie pe interes decat panaramele care alea sunt cu oricine.
Ptr ca daca te place, nu se mai pune problema.
Gandeste-te ca multi o iau de la zero! Fac casa impreuna, rate impreuna, deci nu mai zi tu. Ambii au un job cam la fel si aia e, insa se plac! Majoritatea tinerilor au rate la case, masini.
Te amagesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

Eu spun un adevar! Citeste psihologia evolutionista.
Am spus ca la tine nu este fizicul, vad ca nu citesti atent, ce am zis in ultimuy mesaj? La tine e comportamentul cel antisocial si din vorbe respingi, ca ai spus dar tarziu si nu stiam.

Hai sa explic ca sa intelegi chiar daca nu e vorba de tine:
In trecutul indepartat barbatul bazat, puternic era preferat de femei pentru ca putea apara familia de altii sa nu le ia mancarea, femeia.
Femeia frumoasa era vazuta de barbat in inconstient ca sanatoasa deci putea da nastere la copii sanatosi.

Asa ca in timp s-a adaptat omul si asa a ramas, barbatii aia bine cu fete din alea aratoase, exprima acele calitati, iar inconstientul femeii e facut sa fie atrase de asa ceva, de aia zici tu ca le plac raii, bine observat! Ptr ca aia sunt bazati.
Din pacate noi nu am evoluat pe segmentul asta, si legile atractiei au ramas aceleasi ca in trecut.

Un barbat bland cu figura de asa ceva, nu e validat ca barbat bazat si nu prea trezeste atractie.
De aia auzi "ce draci a gasit la derbedeul ala, si uite unu cuminte nu a luat".

Ai priceput? Sau vrei iar sa fugi de adevar? Repet, chiar daca nu e vb de tine acum, la general, ca ai zis ca in orice discutie zic asa, pai asta e! Astia suntem.
Fara fizic nu discuta. Ptr ca in trecut caracteru si altele NU erau factori atractionali.
Ca dupa fizic apreciaza si alea, e corect, normal ca, conteaza sufletu si inima si alege unu din ala, desi daca e prea ok iar NU le place.
Verifica la altii sa vezi, mi-a zis chiar una "e mai al dracu dar tocma asta ma atrage".
Bubosu e masculin, inspira calitati din alea.

Am mai spus, cei cu fizic dar cu probleme de comportament, iar nu au, asta e adevarat adica tu si altii. Insa asta se remediaza.
Dar eu vb de aia cu comp okey.
Chiar daca unu are fizic ok, figura ok pentru oameni, prieteni, poate sa nu aiba pentru femei, sau invers, o fata, tocmai avem aici una pe alt topic care zice ca nu arata bine, o zice ea! Desi nu e asa, are poza aici, se zice pe la spate ca sperie cu fata ei si ca toti baietii cu care vine se uita la maica-sa apoi.
Asta e.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

Pai f bine, sa nu mai incerci sa le cuceresti ca nu asa se face. Nu exista, daca doi oameni se plac f tare, simt amandoi ca e remarcat de celalalt, simte priviri, atentie, gesturi, si care se duce primul sa actioneze, se duce la sigur, ca celalalt abia asteapta!
Daca nu ma simt remarcat si trag de ele, atunci e si logic ca dau gres.
Tu daca vezi o fata misto te uiti si subtil si tot te uiti da? Ea simte!
Daca nu te uiti, nu iti place clar. Si ea iar simte.

Cand e vb de cucerit, deja e clar ca nu ne place. Ce, una pe care o placi si simte ca o placi, trebuie sa te convinga? Abia astepti sa zica hai la o plimbare, asa e si invers cand una place pe unu f tare. E doar un exemplu.

Nu e vb de Romania, asa e pe tot globul. Genetic 99 % din barbati si femei sunt la fel pe axa asta.
F bine ca nu te mai intereseaza! Doar sa fi ok asa. Vezi ce alte preocupari si cu asta basta, ca-s multe placute de facut.

Iti dadusem un pivat azi noapte cu ce zicea una:

"Era prea bun, prea grijuliu, prea galant, ma plictisea".
Ala zice "cum ma, eu am avut grija, am facut ce ai spus si asta e rasplata? Sa te duci cu un fustangiu de nimic? Cum sa nu iti placa cineva bun?".
Ea: "erai prea previzibil, stiam cum incepe ziua si se termina..."
DECI nu stia sa explice ca vrea unu rau de fapt, asa cum zici si tu ca vor.
Si i s-a aprins calcaiu` dupa unu neica nimeni fustangiu care era rau, nu stia de ce, dar am explicat aseara mai sus de ce.
Cred ca iti e si mai clar acum.
Si daca le da unul una peste gura, iar se plang, dar de fapt le cam place asa, de aia f multe se lasa batute! Deci iar asta ca sa vezi ca e asa, iti dau fapte pe care le stii, sa faci legatura.

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns:

E ceva normal atractia asta. Daca te concentrezi pe o alta activitate nu mai simti nevoia de o femeie. Mie mi sa cam luat de femeile astea.

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns (pentru Denis6688):

Am fost intr-o relatie si sa imi spuna ca stat cu mine ca sa nu se plictiseasca singura sa mai aiba cu cine iesi. Credeam ca o sa fie ceva de durata dar e surprinzator cum se schimba omul in cateva luni. Niciodata sa nu ai incredere in femei.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Am inteles ca exista niste pastile pe la farmacii, dar nu inteleg de ce ai face asa ceva. Exista vreun sentiment mai frumos decat iubirea? Bine, daca nu este impartasita, poti sa suferi mult, dar eu totusi te sfatuiesc sa nu renunti asa usor la barbatia ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru mentholinks):

Corect dar care iubire? Ca pe el nu-l iubesc femeile ca nu il plac, l-ar tine doar de interes, deci nu poate experimenta iubirea ci doar suferinta ca nu poate nici macar sex sa faca cu ele. Asa ca vrea sa o elimine nestiind ca mai exista si masturbare dar si dame de consumatie.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

Pai tocmai dumnezeu te-a facut sa ai atractie fata de ele ca sa faci copii, hihi, deci...gresesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns:

Tu vorbești urat de fete de femei, le denigrezi. Poate de aia se întâmplă să nu fie atrase de tine, transmiți energia asta negativa, teama asta de refuz, nesiguranță. Tu crezi ca fetele nu suferă din dragoste? Tu ști cum e sa fii în pielea unei fete? Nu ști. E chiar mai complicat decât crezi. Atâtea răutăți și gândiri misogine, apoi trebuie sa aibă grija cu cine vorbesc fiindca sunt mulți obsedați peste tot. Fetele adesea sunt hartuite pe strada, sunt expuse la multe rahaturi. Oricum bărbații sunt un pic mai cu capul decât sunt femeile ca să spun sincer. Fetele dacă nu au succes la băieți au o atitudine mai fair play, bărbații sunt disperați, în general au o disperare mult mai mare. Tu ești încă adolescent, ai tot timpul sa ți faci o prietena, sa înveți cum sa te porți adecvat etc. Și sa ști ca vremurile nu sunt asa diferite, întotdeauna au fost valabile aceleași reguli, sunt băieți care au o situație materiala obisnuinta și au prietene bine merci, cunosc eu personal

| Mosotti a răspuns (pentru Emma30555):

Nu, i-am zis clar care e treaba. Misoginismul si rautatea a venit dupa pasul pe care tu l-ai sarit, adica ca nu a fost dorit din cauza pe care am spus-o.
Nu a aparut inainte rautatea ca sa strice treburile si sa nu fie placut din cauza asta.

I-am zis ca nici el nu e de vina, dar nici ele.

| Emma30555 a răspuns (pentru Mosotti):

Tu spui ca la inceput a fost respins de fete. Dar are 16 ani, pe bune? Pai daca el dezvolta de acum sentimentele astea nu l ajuta, dimpotriva

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru Denis6688):

Daca tu crezi ca viata inseamna doar sex, nu e deloc in ordine. Omu e o fiinta inteligenta, nu ca animalele, sex, mancat, dormit, totusi.
Sunt atatea de facut de nici nu ai avea timp sa te plicti, stii vorba aia? "Un om inteligent nu se plictiseste niciodata".
Mai sunt si dame de consumatie, mai ai si manute! De ce nu folosesti si aceste metode daca zici doar de atractia fizica.
Ce, ti-e rusine cu manutzele? Uite eu o zic public, o fac de doua ori pe zi. Ca da, tensiunea sexuala trebuie descarcata, aici ai dreptate.

Speranta si optimismul e de inteles ca s-au dus, pentru ca speri odata, de doua ori, de trei ori, daca nu vine, se cam duce.

| Emma30555 a răspuns (pentru Denis6688):

Hei, multumesc, eu sper sa nu fie asa negra situatia, sper sa fii mai multumit in urmatorii ani

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns (pentru Denis6688):

Am 34 happy

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns (pentru Denis6688):

Multumesc, la fel si nuita ai 16 ani ai toata viata inainte, lucrurile nu raman mereu la fel se mai schimba pe parcurs

Răspuns utilizator avertizat
| Emma30555 a răspuns (pentru Denis6688):

Eu am incercat sa te ajut. La 16 ani ar trebui sa fii un pic mai optimist, mai zen, ce faci la 30 - 40 de ani daca acum esti asa negativist? Mama ta cum este? Ce i drept s au mai schimbat oamenii, eu cand eram in liceu nu aveam colegi asa deprimati...

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Din câte vad numele, ești băiat. De ce ai vrea sa nu mai fi atras de femei? Vrei sa devi homo? Ce e greșit la lumea în care trăim.

Răspuns utilizator avertizat
| Blackmetal550 a răspuns:

Salut, si eu sunt bi, daca vrei sa vorbim da-mi add pe insta la adresa " Strokeshine" te pot ajuta cu un sfat happy