| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica problema si nu stiu mai departe! sper sa ma ajutati! Anul acesta in luna aprilie am cunoscut un baiat prin intermediul internetului, ne-am vazut ne-am placut totul a fost ok, vorbeam in fiecare zi pe mess ore intregi, nu ne saturam unul de celalalt, mi-a spus ca s-a indragostit de mine, apoi ne-am intalnit ( suntem din orase diferite si ne e foarte greu sa ne vedem, el cu facultatea si servici si eu cu scoala ) familiile noastre au mers pentru un weekend in acelasi oras si ne-am putut vedea, 3 zile am tot iesit pe unde apucam si am inceput sa ma indragostesc si eu de el. imi pare din inima rau ca nu i-am putut spune in fata ( i-am spus la telefon dupa vreo saptamana ) si asa din aprilie ne-am vazut doar de cateva ori, chiar daca vorbim pe mess foarte mult. dupa cum spuneam, stie ca m-am indragostit de el si stiu ca si el de mine ( el mi-a zis-o in fata ), dar totusi vrea sa ramanem doar AMICI! nu am aflat motivul de ce vrea asta. Lui ii place sa ma faca geloasa si tot baga faze ca "am gagica" ( nu are, pentru ca il cunosc deja si ii place sa ma vada "suferind" doar ca sa se simta el bine si bagat in seama) Si acum vine problema, eu am inceput sa il iubesc, si mi frica sa ii marturisesc pentru ca : daca totusi are pe altcineva, si nu vreau sa stric prietenia dintre noi, bun ne mai certam si noi, dar apoi ne trece. Sunt foarte confuza si nu stiu ce sa fac, eu nu mai pot fara el, tot trista sunt si vede asta, dar nu ma intreaba ce am! crying va spun ca nu am mai iubit pe nimeni la viata mea cum il iubesc pe el. si inca ceva cand eram cu el, cand ne plimbam prin parculetze vedeam pe fata lui ca se simte bine cu mine ii stralucea fata si nu mai vroia sa-mi dea drumul mereu ma saruta si ne jucam cu manutzele chestii. si acum sa ilcred ca vrea sa ramanem doar amici, mi greu sa tin la afirmatia lui
Help me! funda + vot la toti!

Răspuns Câştigător
| geanyna19 a răspuns:

Poate ca si el te ''iubeste'' dar distanta care va desparte este dupa parera mea principalul motiv pentru care a decis sa ramaneti doar amici.Atunci cand iubesti pe cineva te gandesti la binele lui, iar el asta a si facut.S-a gandit la binele vostru pentru ca daca ati continua sa incercati sa fiti impreuna va va fi dor unu de altu iar mai tarziu s-ar putea sa suferiti.Acceptai decizia si ramaneti amici pentru ca in inima lui vei ramane mai mult decat o amica.succes happy
funditabig grin?

1 răspuns:
| mytzzy_8364 a răspuns:

Pai inseamna ca poate te iubesti in felul lui dar nu vrea sa stii tu sau poate a fost doar o aventura pentru el in acel timp si poate are o pprietena si de tine nu'i pasa si nu vrea sa te aiba aproape din cate ai sppus tu nu e bine sa suferi atat de mult deoarece el cu cat te vede mai des suferind cu atat isi bate joc de sentimentele tale acum nu stiu poate chiar tine la tine doar ca amici si nu imi mult dar nu trebuie sa iti arati sentimentele lui ca acum vezi ce face te face sa suferi mai multstraight face