| andrey31 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, sotia mea a intrerupt anticonceptionalele de doua saptamani si pofta de sex inca nu i-a revenit (ma referam la faptul ca inainte sa ia pastilele avea pofta des, iar odata cu luarea lor pofta a disparut in mare parte). Rog pe cei care sunt in cunostinta de cauza sa raspunda. Multumesc!

10 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Ai rabdare, dupa un timp totul va fi normal

| sofisis a răspuns:

Pai...e normal. Dureaza pana iese din corp substanta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i vorba ca i-a disparut pofta de sex ci este ingrijorata sa nu ramana gravida, de aceea se abtine si nu vrea sex.
Poftele nu vin oricum la comanda, iar anticonceptionalele alea au efecte secundare pe termen lung, necesitand catea luni bune pentru a-si revenii la normal.

| andrey31 explică (pentru Violleta2022):

Nu este vorba de a ramane gravida deoarece ne-am dori un bebe, dar nu vine pofta chiar si cu preludiu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru andrey31):

Pofta vine din creier!
Ceva acolo o streseaza sau ingrijoreaza atat de mult, ca ii piere cheful de sex.

| Endoryus a răspuns:

Sa ii spuna cineva hahalerei mai sus ca anticonceptionalele scad libidou. Dar ce sa stie ea despre sex.
Andrei mai asteapta. Daca a luat pentru mult timp nu bati din palme si revine pofta. Aveti rabdare.

Răspuns utilizator avertizat
| andrey31 explică (pentru Neamtu20):

Un sfat cred ca era de ajuns, nu criticile asupra problemei. Daca ne gandim bine oricare dintre noi ne confruntam cu o problema, o dilema, orice, poate cineva din experienta a patit si cunoaste sau o combatut problema, deci nu cred ca are de-a face o intrebare pusa aici cu niste banale critici. Apoi, sa o luam logic, te cunoaste cineva personal ca sa te ascunzi cand pui o intrebare care te macina? Eu zic sa ne bucuram ca avem aici oameni care s-au confruntat cu diverse probleme si pot raspunde sincer si din propria experienta pe teme diferite. Numai bine!

| Andreeush a răspuns:

Las-o cateva zile să își revină, poate e speriată că va rămâne însărcinată.

Răspuns utilizator avertizat