| anonim_4396 a întrebat:

.Am și eu o problemă, am o fată în clasă(sunt clasa a-VII a A) și cam de un an tot încearcă să se dea la mine, cel puțin așa pare, și cam din 2015 tot pare să-i placă de mine, însă nu am fost sigur niciodată așa că nu am făcut nimic, mie unul totuși îmi place de ea, și cred că și ei îi place de mine, totuși îmi e frică. Astăzi la ora de sport 14 elevi din clasa mea au plecat afară să joace și 4 am rămas, eu, fata de care îmi place și încă doi colegi băieți.Am jucat baschet(obligata) și mereu când dădeam mă bătea încet pe umăr sau pe spate spunând să ratez, râdea la orice ziceam, când am zis să jucăm altceva a zis imediat după aceea că vrea să fie cu mine în echipă, se băga intenționat în mine și vorbea ca un copilaș, când am mers să stau pe bancă s-a pus lângă mine și îmi făcea freza într-una, tot îmi umbla cu mâna prin păr și chiar mi-a umblat la papuci.Acum o lună sau două când eram în spatele clasei a venit la mine și mi-a zis că sunt cel mai "drăguț" copil din clasă, eu mirat de asta am răspuns "poftim" iar ea a repetat asta, totuși rușinat nu i-am zis nimic înapoi...Luna asta un coleg a aruncat caietul unei colege pe geam, și am fost acolo și mă uitam pe geam și a venit ea și s-a "urcat" pe mine, mă apăsa cu sânul pe spate și bătea încet pe umăr, râzând.Nu știu ce să fac, să-i spun că-mi place de ea? Nu sunt sigur ce să fac, ajutați-mă vă rog. Apropo, sunt băiat ca să știți.

Răspuns Câştigător
| Anonimplaygirlls a răspuns:

Zii,nu rata ocazia asta ca să zic așa. Daca nu o sa i zici mereu o sate întrebi daca i as fi spus poate că ar fi fost totul bine. N ai de ce să ți fie rușine, spune i. Noi fetele nu facem întotdeauna primul pas, mai mult așteptam sa faceți voi chiar daca nu știți că ne place de voi. Succes, pupici:*

6 răspunsuri:
| Darkangelzn a răspuns:

Spune-i,nu rata ocazia deoarece fata aceasta este in "limba" dupa tine!

| Asdfghjklove69 a răspuns:

Salut. Eu te-as sfătui sa îi spui. Adică eu sunt fata și dacă ne comportam așa înseamnă ca va placem. Nu e deloc greu dacă ea se comporta asa. Pur și simplu. Găsești un moment în care se comporta așa Cum ai zis și îi spui. Lași rușinea la oparte și îi spui. Dacă nu știi Cum uite un exemplu : știu ca pare ciudat, dar nu știu cum sa Îți spun. De fapt stiu. TE PLAC. Dacă ți se pare puțin tras de par pot sa Îți compun altceva.

| JackingSparrow a răspuns (pentru Asdfghjklove69):

Dacă ai putea să-mi zici măcar înca una aș fi foarte recunoscător!

| JackingSparrow a răspuns (pentru Asdfghjklove69):

Dacă ai putea aș mai dori măcar încă un exemplu! Îți mulțumesc foarte mult!

| Vagos a răspuns:

Cam ciudat

| Ilye20 a răspuns:

Vorbește cu ea