| DiiaDiduu a întrebat:

Am si eu o problema in dragoste.
Pentru inceput numele meu este Diana si sunt indragostita de un baiat pe nume Cosmin.
Noi doi suntem prieteni din luna mai a acestui an.
El mi-a spus ca ma place.dar eu eram implicata deja intr-o relatia [ plus ca eu nu il prea placeam pe el]
Acum o saptamana am vazut niste poze cu el facute recent.
Mi se parea foarte dragut.
Problema este ca nu ma crede ca il plac.
Cred ca..intr-un fel si eu as fi facut la fel daca eram in locul lui.Dar eu chiar il plac. Nu mai intra pe mess sa vorbim decat foarte rar, iar atunci cand intra zice ca e ocupat [ joaca metin2 si counter strike mai mereu].
De cateva zile vorbesc cu sora lui cea mare. Se impaca foarte bine cu mine si eu cu ea. Ea incearca sa ma ajute cum poate. Ii spune sa intre pe mess ca sa vorbim. dar..nu intra. Aseara Carmen [ caci asa o cheama pe sora lui ] i-a aratat mamei si tatalui lor ce am spus eu [ ca-l plac si toate chestiile astea]
Cosmin nu prea baga in seama nimic, e foarte suparacios nici nu e afectuos.
Dar vreau sa subliniez faptul ca el inainte se comporta frumos cu mine. M-a intrebat mai demult daca vreau sa fiu cu el dar am refuzat sa-i raspund, facandu-ma ca ploua.
Intrebarea mea este : Cum pot sa il fac ca sa fie cu mine? Si cum sa il fac sa ma creada ca il plac si ca sentimentele mele fata de el nu sunt pe interes?
P.S - in ultimul timp am devenit enervanta, dar il plac mult sad @
Help me please!

7 răspunsuri:
| pίTίк a răspuns:

Ignora-l.de cele mai multe ori daca sunt refuzati baietii ignora pentru a pedepsi. daca spui ca ai devenit enervanta e foarte grav pentru ca asa nu faci decat sa il indepartezi si mai mult.fa-l sa creada ca nu mai vrei sa fi cu el dar vrei sa fiti amici si sa tineti legatura. daca poti prefa-te ca ai pe altcieva poate il faci si geloswinking
Bafta:*

| Hasz a răspuns:

Aicea a aparut o problema.Chestia este ca s-au inversat rolulile.El poate a gasit alta fata care nu la refuzat. Poate.Dar daca vrei sa il castigi inapoi (daca nu e prea tarziu)vorbind fata in fata cu el spunandu-i ca il iubesti.

| allynNa20 a răspuns:

Buna. Am citit ce ai scris despre voi si cred ca ma aflu cam in aceeasi situatie. Desi nu cred ca as proceda la fel, parerea mea este sa il ignori o vreme ca sa iti simta lipsa. Poate va veni la tine si ii va parea rau. Daca nu, du-te la el si incearca sa lamuriti problema. Eu cred ca face toate astea ca "razbunare" ca l-ai refuzat, iar tristetea i-a schimbat comportamentul(e pesimist, nu mai vrea sa creada in povesti de dragoste, ca puteti fi fericiti, c il iubesti cu adevarat, etc.)
Eu zic sa te uiti mai bine la el, sa iti analizezi sentimentele pe care le ai fata de el si sa te gandesti cum ar fi daca ati fi impreuna si el s-ar purta cu tine cum se poarta acum, adica nepasator (nu zic din primele zile, ci atunci cand va obisnuiti unul cu altul si relatia devine monotona).
Sper ca te-a ajutat. Mult succes!

| mihaixliquid a răspuns:

Pentru pitik,nu este recomandat sa faci asa ceva,pentru ca suntem facuti cu acelasi tipar(sa iubim, sa ajungem la o solutie etc etc).cat despre relatie nu este chiar atat de greu pentru a ajunge la rezultatul dorit, si prietenia ta cu surioara lui Cosmin te poate ajuta cel mai mult, adica te poti duce pe la ea acasa si ai ocazia sa il intalnesti si pe el, baieti sunt putin schimbati cand au persoana X langa ei.solutia o sti daar iti este teama sa o pui in aplicare.succes

| TomiiiTza a răspuns:

Ai intrat in rahat, dar te ajut eu.
Deci. Daca vrei sa fii cu el trebuie sa iti ceri scuze si sa ii spui ca nu erai pregatita pentru o relatie(daca era prima). Sau sa ii spui in fata ca si tu il placi. Sau sa nu il mai bagi in seama ceva timp, deoarece daca il cauti prea mult, el isi va pierde interesul pentru tine. Iar daca nu il mai cauti ceva timp, isi va face griji pentru tine si iti va cauta prezenta. Eu cred ca el s-a simtit jignit intr-un fel.Eu sunt baiat, dar ti-am dat niste sfaturi care m-au ajutat si pe mine cu alte fete. Si ti-am marturisit din propria experienta. Sper ca ti-am fost de folos happy. Succes!

| CxXPCC a răspuns:

De asta iti arde tie Diana? laughing se pare k nu ai ce face. Fatoo bagati mintile in cap ai 11 ani si esti abia cls a 5a rolling on the floor) msj pentru cei care au rasp: cred ca voi nu va dati seama ca asta e o pustoaica nu? maikasa si taikasu habar nau de acest ''COSMIN"

| Gaby3987 a răspuns:

Aici este o problema mai delicata. Pai COSMIN se razbuna in momentele acestea ca sa simnti si tu ce a simntit si el el este plin de ura acum dar ii va trece in cateva zile depinde de persoan la unii 1 saptamana 2, infine tu acum cand el este suparat 1. sa nu te milogesti la el sa ii spui "-Iarta-ma nu am vazut cat de frumos esti bla bla bla...", dar sa nu pari nici nepastoare el daca s-ar preface ca are o iubita este putin riscant ca fata "X" se poate indragosti cu adevarat de el infine, sa pari putin afectata dar nu prea mult ca poti sa ii pari patetica. Uite ce ti-as sugera sa il prinzi undeva in civilizatie(cand sunte-ti la scoala la iesire de la ore pe afara la distractie iesiri in oras activitati in afara scolii etc.) mai preferabil cand sunte-ti afara si se afla si el in grup sa fie mai multe cupluri adevarate sau false nu conteaza ei sa plece cu perechea sa si sa ramaneti doar voi doi tu sa te indepartezi de el si sa pari suparata si foarte fectata si el apoi is se face mile si ii trece ciuda supararea si ii revin sentimentele pentru tin. SUCCES SPER CA TE-AM AJUTAT! NOROC!