| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema mai delicata, cand sunt cu prietena mea si vrem sa facem dragoste, nu se scoala sau se scoala greu si apoi moare la intrare. ce sa fac? mi s-a intamplat de 2 ori pana acum si ea e suparata si pana la urma o sa o pierd daca nu fac ceva, am 19 ani, ce pot sa fac?

11 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Iti face oral? poate asa te ajuta. cand e sculata poti sa stai u deasupra, o bagi si te misti usor si mai ales concentreaza-te pe ce faci nu te gandi ca iti moare ca din creierul tau pleaca totul.

| Razvy12 a răspuns (pentru Alexandru0007):

Pai se scoala, o bag si daca vreau sa imi pun prezervativ moare, nu stiu, asta a fost acum 2 saptamani, de atunci am facut sport, am mai tinut regim, si imi e frica sa nu se intample iar, maine sau vineri o sa incerc dar imi e frica sa nu patesc la fel, din ce cauza poate sa fie asta?

| Alexandru0007 a răspuns (pentru Razvy12):

Asa mi se intampla si mie cu prezervativul. depinde si de prezervativ, dar mai ales scoate-ti din cap ideea ca se intampla iar. starea de excitatie vine din creier si daca tu il blochezi cu ganduri negative, nu va merge. relaxeaza-te in primul rand si gandeste-te la ce faci. atinge-o pe gagica, sarut-o si o sa fie bine.\
sau..varianta a doua, fa-o fara prez o perioada. daca e de acord. si mai ales daca te simti stapan pe tine, sa termini afara. dar e riscant, daca nu ia pastila de a doua zi sau nu folositi alte metode contraceptive.

| Razvy12 a răspuns (pentru Alexandru0007):

Ok, o sa incerc, mersi, daca e sa fac fara, e ok, cand incerc sa il pun, pana il pun moare, o sa incerc un preludiu mai lung si sa ma gandesc doar la moment, fara alte chestii, altceva nu stiu ce sa zic

| Ara997 a răspuns (pentru Razvy12):

Ti-e teama ca "o pierzi "? la 19 ani.
mai omule, stai de vb cu persoane mature si intreaba-le cum isi thin casnicia cate 40 de ani. si nu-i doare capu ..si nici nu umbla. din pat in pat?
hai serios? tu ai norma. tu o faci cu norma sau de teama ca o pierzi. sau cum?
oleaca de romantism. oleaca de abstinenta pai daca goelsti rezervorul de 3 ori pe zi si poate privesti tot soiul de poze /filme etc. - vezi ca pe-aici e baiul
no offence, fa ce ti-am zis si ai incredere ca esti ok, numai ca poate prea ..stimulat si in conditzii normale. nu mai functionezi.

| Razvy12 a răspuns (pentru Ara997):

Fii mai explicit te rog

| Ara997 a răspuns (pentru Razvy12):

Frate, calm, ai spus ca e prietena? ok? deci incredere, iubirea alea alea. bun deci fara frica ca o pierzi ca vb in targ ca nu-s ce. - fara frica cafrica face rau.
abstinenta +interzis filme etc adica stimuli care declanseaza placere asa incat singura ta bucurie va fi sa fii cu ea doar tu si ea fara jucarele si alti stimuli. e simplu.

| Razvy12 a răspuns (pentru Ara997):

Am înțeles, mersi frumos

| mihai69 a răspuns:

Chestia e și pe fond psihic. Nu te mai gândi „dacă se întâmplă..." că sigur o dai în bară din nou.
Caută să nu te exciți foarte tare în timpul preludiului; de multe ori hiperexcitarea duce la pierderea erecției.
În ceea ce privește prezervativul - mai testează și altele. Unele mai de calitate.

| Kingsley a răspuns:

Asa se intampla cand esti la inceput cu viata sexuala. In timp va rezista mai mult.

Sfat: fa una mica (masturbare) cu 1-2 ore inainte de actul sexual.

| Marius925990 a răspuns:

Exact aceeasi problema o am si eu acum.moralul sus si incearca sa te abtii de la autostimulare si filme. poate ne prieste