| anonim_4396 a întrebat:

Salut tPu! Am si eu o problema (pentru mine e mare)am cunoscut o fata si mi s-a pus pata pe ea adica o iubesc din tot sufletul sunt sigur ca si-a dat seama.Dar uneori la scoala cand ne intalnim radem, glumim si pe facebook vorbim apoi fac o mare pauza nu stiu ca sa intampla cu mine am emoti si cand trec pe langa ea... sad
Chiar daca spun o glumita ca de fiecare data tot o dau in bara.
Ma ajutati putin? straight face pe bune e grav.
Mersi!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca o iubesti asa cum spui tu, din tot sufletul, nu ai decat una din doua variante: ori o inviti in oras la o prima intalnire, ori o lasi in pace.

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns (pentru neutrino):

La celelate intrebari arogant dar la asta ai dreptatelaughing meriti un likelaughing

| EuCoras a răspuns (pentru neutrino):

Am ales prima varianta si pot zice, mi-a iesitwinking am stat de la ora 19 pana la 22 a fost cat de cat frumos la prima intalnirewinking Am condus-o acasa si ghiciti ceam primi cadou happy

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si e greu s-o inviti undeva sa-i spui ca esti indragostit de ea?
Poate ca e greu,dar nu imposibil, sa stii.
Fa pasul asta si nu va mai chinuiti singuri, tu vrei, ea asteapta, n-o sa vina nimeni sa va arunce pe unul in bratele celuilalt daca nu faci nimic...

| AdyAdeluş a răspuns:

Offf, dragul meu. Problema ta nu e alta decat timiditatea ca de fiecare data. Primul sfat, incearca sa o abordezi si sa oiimpresionezi mai mult pe facebook daca in fata nu esti in stare. Si stiu ca orice as zice in legatura cu vorbitul mai mult ar fi inutil. Iti zic doar sa o scoti in oras si sa fii cat poti ti de vorbaret, demamuzant. Scoate-ti toate gandurile urate din cap si gandeste-te ca orice s-ar intampla ea va ramane prietena ta. Pentru mai multe detalii sau sfaturi astept mesaje in privat.

| Seepty a răspuns:

Pai incearca sa-ti controlezi emotiile si sa fii si tu mai vorbaret si sa razi cu ea la glume nu numai ea singura.

| anna099 a răspuns:

Deci... Daca tipa te place: ori cat de idiot ai parea sau orice glumita inofensiva ai face la adresa ei, ea ar trebui sa-ti raspunda - sub orice forma : ori un zambet, ori o mica "tachinare". etc…
Crezi ca la varsta ei sau a voastra e prea mare diferenta sau ea are mai multa experienta? Sunteti amandoi in acelasi stagiu. Deci : orice "pas stangaci pe care il faci" ei o sa ii se para super, altfel ori e o snoaba care asteapta sa te dai peste cap pentru ea, si anume ex : 1. daca nu reusesti, ea e in centrul atentiei si tu esti un looser; 2. daca reusesti (sau nu) dar in schimb ea iti zambeste sincer e clar ca trebuie sa mai incerci. by the way "ea nu se lasa asa de usor din prima"! sincer ..please…! 
Vezi ca un tip "stangaci" pentru o fata nu este intotdeauna un looser, poate fi si un romantic care nu isi gaseste cuvintele potrivite in prezenta ei... e destul de sexy si de intrigant pentru o femeie. mai inearca cu tupeu, ai sa ramai surprins! sincer. :* bafta

| EuCoras a răspuns (pentru anna099):

Ai cumva 14 ani?