| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Prietenul meu cel mai bun, zice ca a lasat-o pe iubita lui insarcinata. Ea si-a facut testul de sarcina si, da intr-adevar e insarcinata. Dar el are niste dubii, nu stie sigur daca e al lui copilul pentru. A facut sex cu ea acum 2 saptamani. El ar vrea sa faca un test prin care sa afle daca e al lui copilul, dar nu stie daca este posibil. Deci este posibil testul acela inainte de a se naste copilul? Dar mai e o problema, el are 18 ani si ea 17, se poate sa-l bage la corupere de minori?, sau alte chestii prin care ar putea plati amenda sau doamne fereste inchisoare? Oricum el nu a "violat-o" au fost amandoi de acord plus de asta ca se iubeau chiar el a dezvirginat-o acum 2 ani. Pun eu aceasta intrebare deoarece el este disperat nu stie ce sa faca, nu stie daca este bine sa le spuna parintilor lui. Deci va rog frumos sa ma ajutati.

Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cum a ramas insarcinata,cum fuge ca un iepure fricos strigand: ''nu e al meu, nu e al meu''.Dar cu cine s-a culcat fata? Daca stia cea e inselat. de ce a mai stat cu ea?

In fine, sa-si asume responsabilitatea.Sexul implica si multe riscuri daca nu ai grija.

Sa vorbeasca cu parintii si sa decida ''soarta'' copilului. Test de paternitate se face dupa nastere.

| Ririru a răspuns:

Cum pateste fata ceva, cum incepeti "Nu e al meu, nu e al meu ", spui ca a devirginat`o acum 2 ani, sunt impreuna demult deci, cum poate sa se indoiasca? Idiotul. Nu, nu are cum inca. Si da, copilul este al lui. Un test de sarcina este corect doar dupa 2 saptamani de la actul sexual.

| foxi a răspuns:

Sa nu aiba dubii! Daca i-a placut sa faca sex sa aiba incredere in iubita lui!

| Pavelll a răspuns:

Din cate stiu eu sunt posibile testele de paternitate si inainte de a se naste copilul, in ceea ce priveste coruperea de minori cred ca e posibila si aceasta chestie.