| NuStiuNimic a întrebat:

am si eu o problema sa zic asa... sunt in clasa a 7 si acum 3-4 saptamani 1 fata din clasa a 8-a tot venea la mine in clasa si tot se dadea la mine adica ma strangea in brate, se aseza langa mine si a 2 saptamani a aflat idu-meu de mes si am tot vorbit cu ea si la un moment dat a spus te iubesc si eu nu simt acelasi lucru si i-am zis dar nu direct. si acum de cateva saptamani ea infiecare zi tot vorrbeste cu mine si la scoala acum nu prea mai vorbim numa pe mess si ma simt destul de "fraier" ca nu am curajul sau cum sa fac sa ii spun cat mai bine pentru ea ca nu o sa fie nimic intre noi si credeti-ma imi ie destul de greu stiind ca saraca fata ma iubeste. (eu iubesc pe altcineva ) daca aveti vreo idee cum sa ii spun ca nu o sa fie nimic intre noi va rog! ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

A placea, nu e tot una cu a iubi! Lasati prostiile astea cu "eu iubesc" pe nu stiu cine. Spune-i direct si fi sincer cu ea! "Intre noi doi, nu va putea sa fie nimic". Spune-i ca nu va merge sau ca pur si simplu, placi pe altcineva.

7 răspunsuri:
| YouMe a răspuns:

...Eu sincer sunt in clasa 8 si am multi prieteni baieti in clasa 7 adica le imi fac cate o vizita si ma mai prostesc dar asta nu inseamna ca il plac sau chestii de genul, doar ne prostim, la fel fac si fetele din clasa mea, merg la cei di clasa 7 si le spun ca ii iubesc si chestii, doar ca sa ii fraereasca...io zic sa ii da-i pace ca e evident ca vrea sa te pacaleasca si las-o cu visele ei cu totbig grin, in plus daca iti place de altcineva, concentreazate pe ea si las-o in pace pe cealalta

| Viorel_Gabriel_1993 a răspuns:

Spune-i ca esti gay! e cel mai usor

| Rares_Botis_1980 a răspuns (pentru Viorel_Gabriel_1993):

Si daca il vede dupa cu alta? laughing Ii zice ca e din nou hetero da si-a gasit deja perechea? laughing

| Andutsssaaaa a răspuns:

Ba sa stiti ca e greu sa frangeti inima unei fete.dar daca nu simti nimic pentru ea nu ii da sperante si nu o amagi, asa ca, cand o sa ai ocazia, spune-i adevarul.kiss

| AlecsandraAle a răspuns:

Mda! Spune-i: Eu cred ca nu prea ai inteles! Eu nu prea vreau sa fiu cu tine si oricat ai incerca nu o sa poti fi cu mine!
Mare scofala.

| NuStiuNimic explică:

Cei care nu prea au inteles fata asta mi-a spus ca ma iubeste a spus ca sunt totul pentru ea si ca nu poate traii fara mine. de aceea e mai greu

| ellie22 a răspuns:

Pai nu e prea greu...trebuie sa.i zici pur si simplu ca voi sunteti doar amici si nimic mai mult.(daca sunteti amici) daca nu zii ca nu-ti place de ea si sa gaseasca alt baiat ca e tanara si are mult viitor inainte, iar tie deja iti place de alta.va intelege sigurwinking