| Alex2526 a întrebat:

are ceva daca ma spal in fiecare zi la penis si imi dau cu alifie doar asa pentru igiena? Pot sa patesc ceva? Sau ma afecteaza daca imi dau si pe capul penisului? cu alifie?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este de ajuns doar igiena zilnica. De ce te-ai da si cu alifie?
Te dai cu ea doar daca ai ceva probleme.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mentinerea igienei necesare dar si suficiente a penisului, se realizeaza prin spalarea zilnica a acestuia cu apa calduta si sapun. Folosirea unei creme/alifii sau a unui unguent cu efect emolient si/sau hidratant este inutil si fara un rost concret. Sanatate!

| ShamelessQboy a răspuns:

Este recomandat sa te speli cu apa si sapun, chiar si de mai multe ori, cat despre alifie, depinde ce folosesti, decat sa folosesti cine știe ce si sa te afecteze, mai bine nu folosi nimic. Organismul are mecanismul propriu de auto-întreținere și apărare.

| Alex2526 explică (pentru ShamelessQboy):

Folosesc de la gerovotal pentru infrumusetarea fetei crezi ca ma.afecteaza?

| ShamelessQboy a răspuns (pentru Alex2526):

Cred ca nu te afectează, fiind o crema de piele, Doar sa nu sensibilizeze zona!

| Mihaelablabla a răspuns (pentru Alex2526):

Nu e ok.