| Andrei1811 a întrebat:

as avea nevoie de putin ajutor, cum as putea sa o uit pe o fata, care pentru mine a fost prima dragoste adevarata, mi-a fost frica sa ii spun ce simt pentru ea si cred ca am pierdut-o! Va rog o metoda sa o uit, macar sa o scot din suflet ca in minte mereu va ramane!

13 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu se poate asa de repede, trebuie sa mai treaca un timp.

| Emilian65 a răspuns:

Nu ai cum sa o uiti daca spui ca o iubesti la nebunie.

| SkyPilot a răspuns:

Incearca macar sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce simti. Nu poti sa renunti fara lupta.
Daca asta nu merge, timpul rezolva totul. Tine-te ocupat cu lucruri care sa te distraga. Scoala, prietenii, pasiunile tale, excursii... Si cel mai bine ar fi sa iti gasesti o prietena.

| frostxtq a răspuns:

Nu va ramane nici in minte mereu. Ai nevoie de o fata noua, o iubire care sa o inlocuiasca pe cea veche. Nu e usor sa o gasesti, dar pana atunci poti sa cunosti alte persoane, sa iesi cu alte fete sa vezi cu care te-ai potrivi cel mai bine. Nu mai lasa sa iti scape printre degete.

| farfuriaverdex a răspuns:

Ai nevoie de timp, timp pe care sa il petreci evitand orice iesire, ocupatie care are legatura cu persoana respectiva

| Andrei1811 explică (pentru farfuriaverdex):

Eu am incercat sa evit acest lucru, dar ea s-a obisnuit sa ii scriu in fiecare seara si daca nu ii scriu, imi scrie ea! Mereu ma intreaba da ce am patit de nu ii scriu!

| anonimul95 a răspuns:

Renunta la iubire. Trebuie sa constientizezi ca iubirea e pentru cei slabi si ca nu ai nevoie de ea. Eu am ajuns la varsta de 19 ani si nu am avut pana acum o prietena. Nu am avut nici macar primul sarut. In schimb inima mi-a fost franta de mii de ori. Dar am realizat ca trebuie sa mai renunt sa mai iubesc vreodata. Sper sa reusesti si tu sa scapi de chestia asta.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonimul95):

Te compatimesc. Asa cum a fost, ca am mai iubit, ca am mai suferit, pana la urma a fost frumos, mult mai frumos decat o viata seaca si fara sentimente.

| anonimul95 a răspuns (pentru SkyPilot):

Dar eu nu mai pot iubi din nou. Decat sa sufar o viata intreaga mai bine asa.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonimul95):

Asta spui acum. O sa treaca, n-ai nici o grija. Eu am trecut prin ceva mult mai rau decat sa am sentimente pentru una care nu era interesata de mine.

| anonimul95 a răspuns (pentru SkyPilot):

Pe mine nu m-a vrut nimeni vreodata. Nici parintii care ma bat zilnic, nici colegii care fac la fel. Deci e adevarat ca iubirea nu exista.

| SkyPilot a răspuns (pentru anonimul95):

Fiecare isi traieste viata asa cum crede el. Tu ai intrebat, noi ti-am raspuns. E viata ta, e alegerea ta. Eu unul la varsta ta am ales altceva. Daca ai 19 ani cum sugereaza IDul, chiar eram la varsta ta.

| Corina12346679910corin122235566 a răspuns:

Offf... Daca chiar a fost dragoste adevărata nu ai cum sa o uiti... Eu de un an tot încerc sa uit un băiat si nu pot cred ca il iubesc foarte mult... Mai bine fa.ti curaj si zi ce simți