| eusebiu27 a întrebat:

as dori sa cumpăr o cutie de prezervative dar nu știu de care. M-ati putea sfătui de care sa îmi cumpăr? Și cum as putea sa îmi capăt curajul sa cumpăr așa ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a-si face pe deplin ''datoria'' prezervativul trebuie sa aiba o marime cat mai potrivita pe grosimea penisului, fiindca doar in acel caz ofera garantia ca va ramane intact/intreg si bine fixat pe penis pe intraga durata cat este intretinut fiecare act sexual. Din acest motiv inainte de a-l cumpara trebuie sa verifici daca este de marimea dorita cat si daca este in termenul de garantie. Daca din cauza rusinii si a fricii ca ai putea fi vazut de cineva ca iti cumperi asa ceva, ai posibilitatea sa-l rogi pe un prieten sa-ti cumpere el, sa ti-l cumperi tu dintr-un supermarket unde efectiv nu te cunoste casiera sau altcineva, sau sa faci comanda online cu specificarea marcii/brandului, a sortimentului dorit si mai ales a marimii potrivite. Succes!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Comanzi online

| darrio2007 a răspuns:

De unde sa stim noi ce masuri ai tu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice ai face ia Durex.
ori iei online si comanzi la easy box daca ai in oras
ori te duci la un supermarket din asta mare ca mai toate au acum case self pay

| Violleta2022 a răspuns:

Cum nu ai cumpaart niciodata prezrevative pana acum, te sfatuiesc sa cumperi cate unul din primele 3 masuri mici si sa le incerci acasa, ca sa aflii numarul care ti se potriveste.
Prezervativul trebuie sa stea perfect intins si strans pe penisul in erectie, pentru a nu fii larg, ca se va rupe la sex.
Asadar, odata ce ai aflat numarul corect de prezervativ, intri in farmacie si ceri 1 cutie cu numarul respectiv.

| Sofer a răspuns:

Intri în magazin și spui ca dorești niște prezervative durex.

| Ely1234567 a răspuns:

Fă-ți curaj.

| elaventurero a răspuns:

Masculan fructat? miroase bestial