| DianaEnache23 a întrebat:

As dori si eu un pic de ajutor, eventual niste informatii.
Deci astazi am facut sex oral pentru prima oara. El si-a dat drumul, dupa s-a dus sa se spele la penis cu apa si sapun, iar dupa cateva minute s-a intamplat incidentul sa intre in mine. Nu stiu daca dupa ce s-a spalat acolo, sa mai fi ramas ceva sperma, de aceea as dori si informatii despre acest lucru, daca exista sanse sa raman gravida sau nu.
Va multumesc!

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Printr-o simpla spalare a penisului in exterior cu apa si sapun, NU se poate elimina si indeparta sperma care ramane in uretra dupa ejaculare. Resturile de sperma care raman intotdeauna in uretra penisului dupa ejaculare, pot fi eliminate si indepartate numai cu ajutorul/prin intermediul jetului de urina eliminat in timpul mictiunii de dupa ejaculare.
2.) Daca sperma ramasa in uretra NU este eliminata prin urinare, in acel caz intotdeauna dupa ce vor trece in jur de 5-15 minute de la ejaculare, sperma ramasa in uretra este supusa unui proces natural si normal de fluidizare. Sperma vascoasa/gelatinoasa se ''subtiaza'' si devine din ce in ce mai lichida/fluida si intreaga cantitate de sperma fluidizata, se va scurge invariabil in afara uretrei in urmatoarele circa 2-3 ore.
3.) Se poate afirma si concluziona ca NUMAI/DOAR in situatia in care ai avut NESANSA sau GHINIONUL ca ciclul tau menstrual sa fie exact in PERIOADA FERTILA a sa, in momentul in care a avut loc acel ''incident'' in urma caruia vaginul tau a fost penetrat de penisul care a fost DOAR spalat in exterior (asa cum am explicat la punctele 1 si 2), in acest caz exista posibilitatea reala sa se poata forma o sarcina nedorita.
Daca ai avut NOROCUL ca actul sexual sa fi fost intretinut in una din zilele celor 2 PERIOADE INFERTILE (relative sau absolute), in acel caz poti fi sigura si convinsa ca este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina chiar si daca sperma fluidizata a ajuns in interiorul vaginului tau.
In acest caz totul depinde de... noroc. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca doar s-a spalat in exterior cu apa si sapun si nu a urinat, este posibil ca la al doilea numar sa ramai gravida.

| cristimihailov a răspuns:

Eu as zice sa stai linistita.

| Jonas94 a răspuns:

1.Nu menționezi ceva crucial; a urinat sau nu după ejaculare?
2. Cantitatea de spermatozoizi rămasă pe uretră de la prima ejaculare nu reprezintă un pericol. De ce spun asta? Pentru a rămâne însărcinată, este necesară o ejaculare cât mai în capătul vaginului spre colul uterin.
3. Data viitoare ca să fii liniștită, pune-l să intre în tine cu limba. Un domn nu suportă datoria, și plătește plăcerea cu aceeași metodă!

| DianaEnache23 explică (pentru Jonas94):

Da, a urinat dupa ejaculare

| Jonas94 a răspuns (pentru DianaEnache23):

Atunci stai liniștită Urina curăța uretra după ejaculare de spermatozoizi.
Nu ai de ce să-ți faci griji!

| GHEBOASA a răspuns:

Daca nu a intrat cu autofiletanta, inca esti ok