| SifonieracelmaiboS a întrebat:

aseara am facut sex neprotejat cu prietena mea virgina, nici macar nu am reusit sa o dezvirginez avand in vedere ca nu a curs sange si nu am penetrat foarte adanc, cred ca ne-am "frecat" vreo 5 minute si am penetrat putin 1 cm maxim 2 de vreo 3 ori, pe parcursul actului nu am simtit nevoia sa imi dau drumul sau ceva de genul dar cand am ajuns acasa si am decalotat penisul (nu am vazut nimic adica nici o urma de sperma) dar cand am strans putin mai tare de el printr-o miscare du-te vino a iesit putin de tot un lichid alb lipicios, mai exact un punctulet.
Acum intrebarea principala, exista sanse sa ramana insarcinata? Va rog frumos sa raspundeti civilizat si repede pentru ca as vrea sa mai pot sa dorm saptamana asta.
Multumesc de timpul acordat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta si de asemenea pentru linistea ta sufleteasca si un somn odihnitor de toate zilele, citeste atent urmatorul raspuns comentariu :
Raspunsul scurt si cel mai probabil si corect, este un categoric NU fiindca nu a ajuns sperma in vagin si mai ales in cazul in care sexul de dezvirginare a avut loc in perioada INFERTILA a ciclului. Insa pentru ca raspunsul sa fie pe deplin obiectiv si sigur, trebuia sa fie cunoscut foarte precis in ce moment al ciclului menstrual era prietena in acest moment, daca ERA in perioada INFERTILA sau daca ERA in perioada FERTILA a ciclului menstrual.
Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM sau din ORICE si cu atat mai putin chiar si... din NIMIC (fara sa existe sperma), asa cum crede inca foarte multa lume. Fiecare fata/femeie dar si baiat/barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns/sunt in momentul sa-si inceapa viata sexuala, ar trebui sa fie deja informati precis, ca sa stie/sa cunoasca foarte exact intregul proces si ''mecanism'' prin care se formeaza/produce sarcini. Daca ai fi fost deja corect/bine informat ai fi stiut ca pentru a se forma/lua nastere o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 CONDITII, cu precizarea ca cele 2 conditii trebuie sa se produca OBLIGATORIU in acelasi timp si anume :
1-) In primul rand trebuie sa stii ca femeia poate sa ramana insarcinata numai in cazul in care actul sexual (sau masturbarea) are loc in una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE, sau sa fie inainte de zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei in momentul aparitiei OVULULUI VIABIL in uter. Doar in acel caz si numai in acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma, deci NU poate sa provina si din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI in cazul in care in mod cert sigur (si obligatoriu) sperma ajunge IN VAGIN, indiferent care ar fi cantitatea de sperma sau in care loc din interiorul vaginului ajunge sperma.
Fiindca nu ai prezentat toate datele strict necesare cum ar fi :
-- tipul ciclului menstrual, daca este regulat sau neregulat.
-- data la care a inceput ultima menstruatie,
-- data in care ar urma sa inceapa viitoarea menstruatie,
Fiindca lipsesc aceste date, in acest caz/situatie NU se poate formula un raspuns care sa fie obiectiv, cert, precis si corect.
In concluzie finala, in cazul prezentat, se poate doar aprecia ca d.p.d.v. teoretic dar si practic este aproape imposibil sa se poata forma sarcina fiindca chiar si in cazul in care actul sexual de dezvirginare ar fi fost intretinut in perioada fertila, este putin probabil si posibil ca barbat sa nu iti dai seama ca ai ejaculat. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ba ai dezvirginat-o, chiar dacă nu a curs sânge.
Și nu are cum să rămână gravidă dacă nu ai ejaculat în ea.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea nu poate sa ramana gravida.

| Sofer a răspuns:

Nu rămâne însărcinată ca nu ai ejaculat în ea.