| eusebiu27 a întrebat:

astăzi am avut contact sexual protejat înainte de ultima tura chiar la intrare s-a spart.Țin sa Menționez ca nu mi-am
Dat drumu in prezervativ iar fata nu era in perioada fertila sexul nu a fost continuat iar ea s-a dus sa se spele este vreo șansa sa rămână?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca fata (partenera de sex) NU era in PERIOADA FERTILA, in acel caz era in una din zilele PERIOADEI INFERTILE RELATIVE cea care este situata inainte de perioada fertila, sau era in PERIOADA INFERTILITATII ABSOLUTE, cea care este situata dupa terminarea perioadei fertile, astfel ca in acest moment al ciclului menstrual folosirea prezervativului a fost (este) inutila fiindca este imposibil ca sarcina sa ia nastere chiar si in cazul in care sperma este ejaculata intentionat in vagin. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In acest caz nu ar trebui sa fie sanse sa ramana insarcitana.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este nicio sansa sa ramana gravida.

| eusebiu27 explică (pentru Emilian65):

Îmi poți explica și de ce?

| Sofer a răspuns:

Nu sunt șanse. Don't worry.

| Emma30555 a răspuns:

Nu are cum în situația descrisa de tine. Oricum spălatul nu previne o sarcina