| eusebiu27 a întrebat:

astăzi am avut contact sexual protejat însă înainte de ultima tura s-a spart în lateral.Nu am mai continuat după.Fata nu era in perioada fertila iar ea s-a dus sa se spele. Este vreo șansa sa rămână?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In aceste conditii formarea sarcinii este cu totul IMPOSIBILA.
Orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, care au ajuns in momentul in care si-au inceaput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis procesul de formare/producerea a sarcinii. De asemenea ar fi fost bine/ideal ca inainte de a intretine primul act sexual neprotejat, sa fii/fie deja bine informat/a ca formarea sarcinii necesita ca in mod OBLIGATORIU sa existe si sa fie si intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca cele 2 conditii obligatorii trebuie sa existe/sa aiba loc in acelasi timp, adica sa se produca simultan/concomitent si anume :
1-) In primul rand orice fata/femeie care are ciclu menstrual, poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR in cazul in care masturbarea ori sexul in urma caruia ar putea ajunge sperma in vagin, este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica in 1-a sau in toate cele 3-4 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei atunci cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei incat acesta sa poata fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator fiindca in acesta NU exista spermatozoizi.
2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), fiindca doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care ovulul exista deja in acel moment. Multa sanatate!

| eusebiu27 explică (pentru corbulalbrosu):

Am zis ca a fost protejat dar s-a spart înainte de introducere

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sansele sunt extrem de mici.