| And43iXFlorin a întrebat:

Salut TPU!
Astăzi am întreținut un contact sexual protejat cu iubita mea, dar din păcate s-a spart prezervativul si nu ne-am dat seama si am ejaculat in ea, dar la 20 de minute după aceea a luat pastila de a doua zi (Escapelle). Pe cutie scrie ca dacă este luată in 72 de ore de la contact, oprește 99, 9% din cazurile de sarcina. O părere despre cazul meu?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eficacitatea pastile de a doua zi este de 94-95%
asta nu ai citit in prospect?

| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativele se rup dintr-un singur motiv: sunt prea MARI pentru cucul baiatului, caz in care se rasucesc pe penis in timpul sexului, se intind la maxim si pocnesc.
Pe viitor, cumpara 2-3 masuri mai mici si incearca-le acasa, fiindca prezervativul pus corect, se cumpara in functie de grosimea penisului si trebuie sa intre foarte greu pe penisul in erectie, stand perfect intins, fara sa faca cute sau pliuri, precum pielita salamului, pe salam.

Acum chiar nu-i nimic de facut in cazul fetei.
Oricum efectele secundare ale pastilei de a doua zi isi vor face efectul si ciclul ei va fi aleator pe urmatoarele 6-12 luni.

Atentie, o asemenea pastila de a doua zi, este indicata 1 singura data in viata femeii, fiindca are efectes ecundare dezastruoase!

| And43iXFlorin explică (pentru Violleta2022):

Prezervativul a stat foarte bine întins pe penisul erect, era mărimea potrivită, era durex extra safe nu am mai pățit asta pana acum, sper sa nu se mai întâmple

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Prea mari?
Poate prea mici și din cauza întinderii se rup.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, pare mari (este corect MARI/LARGI)!
Fiindca numai unm prezeravtiv mare/ larg se poate rasucii si intinde la maxim, pana se rupe.

Daca este prea mic, nu are ce sa se intinda si oricum nu-l poate baga pe putulica, deci nu ajunge sa faca sex cu el.

| Emilian65 a răspuns:

Daca in prospect asa scrie inseamna ca nu trebuie sa va faceti grija de sarcina.

| Sofer a răspuns:

Îsi va face efectul 99% ca a luat-o imediat.

| Darius12321 a răspuns:

O parere buna bafta in continuare!