| anonim_4396 a întrebat:

azi am observat vreo 3 cosuri mici albe de marimea unor puncte la baza penisului aproape de testicule. Este ceva grav? Sau pur si simplu apar ca pe orice parte a corpului? Mentionez ca nu am avut activitati sexuale in ultimele saptamani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cosurile sebacee pot sa apara in diverse zone ale corpului, printre care se numara si cea situata in jurul bazei penisului dar si pe suprafata pielii care acopera trunchiul penisului. Eliminarea cosurile sebacee se realizeaza prin simpla stoarcere a lor. Sanatate!

2 răspunsuri:
| Valentina8 a răspuns:

Sa nu cumva sa le storci/rupi! Spala te cu apa calda si incearca sa te mentii cat mai curat posibil, e si vara schimba-te de cate ori simti nevoia caci transpiri! Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu tatal sau mama ta iar ei vor lua decizia corecta. Poate ai un frate. sau pe cineva din familie apropiat, vorbeste le fara rusine

| StefanIntrebare a răspuns:

Stoarce-le si vei afla daca sunt cosuri sau nu