| sweetgirl1212566 a întrebat:

băiatul pe care îl plac și-a făcut iubita, aveți vreun sfat cum as putea sa îl fac sa se despartă de ea? Noi doi suntem prieteni buni și mi-as dori sa fim împreuna

14 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Nu e tocmai ok, sa te bagi peste relația unor oameni.

| SG1995 a răspuns:

Un sfat: Nu fii dobitoacă, dacă omul are deja relație, nu te bagi în relația lui, e de bun simț să iei distanță, dacă într-adevăr îl iubești te bucur pentru el, suferi pentru tine, și mergi mai departe. Eu cel puțin am făcut asta recent.

| alexalx1234 a răspuns:

Daca faci asta, inseamna ca vrei sa iti bati joc de el si dupa va ajunge sa nu iti mai vorbeasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând că gândești egoist, te gândești doar la tine și la beneficiul tău. În al doilea rând dai dovadă de inaturitate.
Un prieten adevărat se bucură sincer de binele prietenilor săi.
Mie îmi placea de un tip acum 4 ani. Aș fi visat la o relație cu el dar am aflat că are o logodnică de ceva vreme. Evident că n-am agreat acest lucru, dar ea era o fată cumsecade și m-am bucurat când el s-a însurat cu ea, din simplul motiv că voiam să-i fie lui bine, de fapt amândurora.
Eu nu m-am băgat peste ei, așa că dacă ții într-adevăr acest prieten al tău, nu te băga peste el și noua lui relație.winking

| sweetgirl1212566 explică (pentru anonim_4396):

Fraților nu s-a despărțit de ea din cauza mea

| MPersephone a răspuns:

Daca i-ai fi prietena buna, te-ai bucura pentru el si nu ai dori sa ii desparti.

| Valentina8 a răspuns:

Il placi? Ii vrei binele? Daca ii vrei binele nu-l vei desparti de acea fata si ii vei respecta alegerea de a fi cu alta fata! Inceteaza sa mai fii zgarcita! Daca tii la el îi vei vrea binele si l vei vrea fericit CU sau FARA tine. PUNCT

| Turbo223 a răspuns:

Nu trebuie sa faci asta.Presupun ca esti copil.Nu orice baiat pe care o sa-l placi va ajunge sa iti fie iubit, nu va simti mereu ce simti tu.

| ioanaionella a răspuns:

Am fost in aceiasi situatie, l-am despartit de ea pentru ca l-am facut sa o insele cu mine si i-am spus fetei, si n-am facut decat sa il indepartez de mine si sa il vad cum sufera zilnic.

| sweetgirl1212566 explică (pentru ioanaionella):

Ideea e ca eu nu am apucat sa ii spun ca îl plac, și are iubita de o zi

| seth2016 a răspuns (pentru sweetgirl1212566):

Si te astepti sa-l tina mult? Fii pe faza, e posbil sa dureze putin, o zi, doua, o saptamana.

| sweetgirl1212566 explică (pentru seth2016):

S au despartit

| seth2016 a răspuns (pentru sweetgirl1212566):

Acum vezi cum faci sa nu dureze si cu tine la fel. Fa-l sa te doreasca si nu te lasa usor de cucerit. happy

| SG1995 a răspuns (pentru ioanaionella):

Logic, gândește-te că omul era fericit cu acea fată, tu când te-ai băgat nu i-ai distrus doar lui relație, ci și orice tip de relație era între voi. În astfel de cazuri, când persoana de care ești îndrăgostită se cuplează, e clar că nu vrea nimic de la tine, deci te retragi.