| stefan3813 a întrebat:

Care sunt cele mai bune prezervative? Adică eu împreuna cu iubita mea vrem sa facem sex am auzit ca se poate rupe prezervativul și multe alte chestii ma puteți ajuta cu niște sfaturi?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Durex

| Violleta2022 a răspuns:

Toate prezervativele sunt foarte bune, doar ca unele marci sunt mai scumpe ca altele.
Trebuie sa stii ca, prezervativuls e poate rupe dintr-un singur motiv: cand este prea mare pentru penisul baiatului!
Un prezervativ mare (larg) se va rasucii pe epnisul baiatului in timpul sefxului, pana se va infasura de tot si intinzandu-se la maxim, va pocnii in final.
Este vital sa cumperi masura corecta a prezervativului, in functie de GROSIMEA penisului tau, nu de lungimea lui, ca toate vin standard de 20-22 cm. Prezervativul de maura corecta penisului tau, trebuei sa stea perfect intins pe penis, exact ca a doua piele a lui, fara sa faca cute sau sa fie larg, trebuind sa intre mai greu pe penis si sa nu se miste deloc.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice marca de prezervativ este ""BUN"" in cazul in care LARGIMEA sa are exact MARIMEA potrivita pe grosimea penisului, incat dupa montarea PREZERVATIVULUI pe penis, sa ramana perfect fixat, nemiscat. In cazul in care prezervativul dupa momtare se lipeste perfect de preputiu (pielea mobila) incat face corp comun cu acesta, este garantat in proportie de peste 95% ca va ramane intact/intreg pana dupa ce se termina actul sexual, indiferent de lungimea sau de modul in care este intretinut. Teoretic prezervativele marca Durex sunt considerate ca fiind printre cele mai bune cu toate ca parerile sunt impartite. SanatatE!

| Maia55 a răspuns:

Durex extra safe, acestea sunt puțin mai groase decât cele normale. Ai grija sa îl pui corect, te poți uita pe YouTube și vei vedea cum se aplica corect. Cu toate ca prezervativele durex sunt declarate printre cele mai bune, cazuri nefericite se pot întâmplă mereu din diverse motive. Ori aluneca, ori se rupe, ori a fost expirat. Trebuie sa ai grija de unde le cumperi, sa fie ținute într un loc ferit de căldură sau raze solare și sa te uiți la termenul de expirare. Sfatul meu este ca după fiecare act sexual sa îl verificați umplându l cu apa pentru a vedea dacă s-a spart sau nu.