| anonim_4396 a întrebat:

SALUT TPU! Ce ati face in situatia urmatoare:sunteti cu o fata de 3 luni,relatia merge bine in afara de faptul ca ea e foarte orgolioasa si se supara din lucruri foarte minore,nu vrea sub nici o forma sa recunoasca,orice i-ai spune isi sustine punctul de vedere desi nu are dreptate,o iubesc enorm si ea ma iubeste simt asta,imi spune ca ma iubeste dar nu atat de mult pe cat ii spun eu tot din cauza orgolilului insa am ajuns ca sa ma rog eu mere de ea cand apac certuri sa o impac.

Am zis sa cedez eu desi mereu nu aveam nici o vina de dragul ei, stiu o sa ziceti trebuia sa nu-i permiti de prima data dar la input tot asa s-a certat cu mine pe un motiv banal, nu am vorbit cu ea vreo 3 zile si in acest timp ea nu a dat nici un semn,eu am facut primul pas,si p urma daca am vazut k risc sa ma despart de ea am acceptat mereu sa o impac eu,

Acum am ajuns sa ma satur,sa tot o impac dar e foarte orgolioasacrying(doamne,nu stiu ce sa mai fac,am incercat de atatea ori sa-i explic dar nimic,nu stiu cum gandeste ea eu sunt constient daca o sa se supere mereu din lucruri din astea minore o sa ne afecteze relatia, dar nu stiu cum gandeste ea.

Practic in momentul de fata sunt cam sub papucul ei, zice-ti-mi ceva cum sa procedez desi stiu ca ma iubeste insa din orgoliul asta prostesc sa incerce ea sa ne impacam sa nu mai stau eu mereu dupa ea ca m-am saturat,

Sunt constient ca tine la mine dar mi-e teama ca si daca as fi mai indiferent cu ea tot nu o sa cedeze si nu o sa faca ea primul pas spre impacare.Ce parere aveti?

16 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Ea merge pe vorba "sa nu se schimbi pentru nimeni" mai mult ca sigur.Cel mai bine ai lasa-o ca asa va face si mai tarziu.

| IMC90 a răspuns:

''SALUT TPU! Ce ati face in situatia urmatoare:sunteti cu o fata de 3 luni''

N-as putea fi cu o fetita care n-are nici un an... E inca sugar, ce pusca si cureaua lata :O

| neutrino a răspuns:

Mai usor cu "iubirea". Este o simpla relatie in care voi nici macar nu ati reusit sa va cunoasteti cat de cat. Munca de a cuceri o fata nu e chiar asa de usoara cum cred unii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nea Cristiane e lata rau de tot, am vazut intr-o postarea de-a ta ca si tu esti gelos asa ca fa bine si raspunde-mi la cateva intrebari, unde duce o relatie in care el este gelos si ea orgolioasa si mincinoasa? Este prima femeie din viata ta? I-ai spus vreodata ca vreti sa va despartiti? Ati discutat pana acum despre relatia voastra?

| christ91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mincionoasa nu e si iti spun sigur, nu m-a mintit pana acum vorbim non stopla telefon, cat despre chestia cu discutatul despre relatie am discutat dar nu intelege e incapatanata.

| christ91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nu i-am spus niciodata ca as vrea sa ne despartim, mi-e teama sa nu se mai intoarca

| anonim_4396 explică (pentru christ91):

"nu vrea sub nici o forma sa recunoasca, orice i-ai spune isi sustine punctul de vedere desi nu are dreptate" asta ai scris in enuntul intrebari tale, din care reiese ca este mincinoasa, a nu recunoaste un adevar inseamna ca...
Ti-e teama sa nu se mai intoarca, nu te mai baga in seama, nu va mai intalniti sau ce? La intrebarea daca este prima femeie nu mi-ai raspuns, ai mai avut alte relatii, daca da cat au durat?

| christ91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am mai avut normal, stiu chestia ca intotdeauna exista cineva mai bun, ca sunt o gramada fete dar m-am atasat de ea si comunicam foarte mult fata de alte relatii pe care le-am avut.Poi daca s-a suparat dintr-o amaratade prostie, am enuntat-o in descriere acum nu-mi trimite mesaje, nimic.s-o ignor sa vad ce se intampla?

| anonim_4396 explică (pentru christ91):

De ce nu? nu-i mai raspunde la telefon si nici pe net, incearca sa te feresti de ea vreo 2 saptamani si vezi ce face? Ceva mai bun poate exista dar cineva mai bun nu prea cred, este prima fata cu care ai intretinut raporturi sexuale?

| christ91 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,am mai avut, as incerca chestia cu ignoratul dar doua saptamani daca nu da nici un semn e clar o zi doualaughing)s

| anonim_4396 explică (pentru christ91):

Daca zici ca nu mai da nici un semn de viata cred ca te-a parasit, mai stai si tu macar o saptamana si pe urma iti dai seama ce se intampla, dar sa nu disperi ca fete sunt, cauta sa iti stapanesti gelozia si sa-ti gasesti o fata cu care sa te potrivesti cel putin 75% in ceea ce faceti prin viata de zi cu zi. Ai 18 ani (multi inainte! ) omule! mai ai 82 de ani pana o sa te lase puterile asa ca traieste-ti viata ca vremea...tongue tineretii trece, sa fi iubit!

| christ91 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-a sunat acum ea,si vorbea de parca nimic nu s-ar fi intamplat se apuca sa-mi povesteasca ca s-a certat cu o colega,am intrebat-o daca ma mai iubeste si mi-a zis ca nu,bine nu o iau in serios,i-am zis ca nu e bine sa se poarte asa dar,nimc, p urma zicea ca a ajuns acasa si ca se dezbraca si ma suna, doamneee ce sa mai inteleg daca nu vroia sa mai fie cu mine sau intr-adevar era foarte suparata nu ma mai suna, nu stiuce sa mai cred, pana la urma e o alintata careia i-a facut parintii toate poftele

| anonim_4396 explică (pentru christ91):

Fite fraticule fite, eu zic sa ai mare grija la acest gen de persoane, sunt invatate sa le vina totul de-a gata si daca tu nu-i poti oferi ceea ce isi doreste la un moment dat ia de la altul, la fel ca si atunci cand a facut sex cu tine de la prima intalnire, asta nu ti-a dat nimic de gandit? De unde nu sti ca mai are inca 10 ca tine si ca sa nu se plictisesca va schimba cu randul? Este o persoana capricioasa si nu stii la ce te poti astepta de la ea, in secunda urmatoare daca iti va da telefon sa te duci la ea ca te iubeste tu o sa ajungi la ea din doi pasi si trei figuri, las-o frate si cauta sa faci ce ti-am scris in replay-ul anterior, asta daca ti la sanatatea ta

| ayosmdk a răspuns:

Cam asa sunt si parintii mei
Mama se enerveaza din orice si ciar daca nu are dreptate tata o lasa asa cum e ea
A zis ca o iubeste si ca nu o lasa doar pentru asta ( acum sincer eu nu ii inteleg )
Desi mama e asa de orgolioasa tot tata se chinuie sa o impace ( cu cadouri mai ales)
Oricum. ar fi bine sa mai astepti
Daca te iubeste va lasa putin din orgoliu

| Motofelea_Alex_1992 a răspuns:

Presupun ca-i prima dragoste, sau una din relatiile mai adevarate pe care le-ai avut. Eu sincer ti-as spune s-o lasi balta, o persoana ca ea nu se poate schimba. E indiferenta dintr-un motiv anume. Am avut si eu ceva de genul, tot asa ma rugam de ea, dar intr-un final ajungi un catelus si o sa te lase pentru cineva care are tupeul sa-si spuna punctul de vedere. Cea mai banala scuza o sa fie ..cred ca e mai bine sa ramanem doar amici, esti un baiat bun, dar nu genul meu. Nu-i face poftele, o sa ai numa de pierdut. Impune-ti si tu un punct de vedere, fii mai tupeist. Eu am trecut foarte greu peste aia, mi-au trebuit cam 5 luni ..sa zicem. Dar acum ca am trecut, tot ce iti pot spune e ca s-o lasi balta. Nu a meritat, era doar suferinta in derizoriu.