| TeoTudor a întrebat:

Ce mărime / câți cm au prezervativele durex clasic și ce mărime de prezervativ ar trebuii sa ii cer farmacistei pentru penisul meu de 17 cm? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Alegerea unei marimi corecte a prezervativului, care sa se potriveasca cat mai bine/perfect pe penisul tau depinde de circumferinta penisului si nu de lungimea acestuia. Deoarece probabil cam toate marcile de prezervativele existente la comercializare au lungimi standard de 18, 0; 19, 5 si 20, 5 cm, toate vor fi mai lungi decat penisul tau si ti-l vor acoperi in intregime. Pentru a sti ce largime trebuie sa aiba prezervativul care se potriveste pe penisul tau, adica care este marimea acesteia, trebuie sa-ti masori circumferinta penisului si valoarea obtinuta in mm se imparte la 2, din rezultatul obtinut se scade 10-12 in cazul unui penisu mic/mediu si 15 in cazul unui penis mediu/lung si astfel se determina/afla cam ce latime orientativa trebuie sa aiba prezevativul cumparat pentru a se potrivi perfect pe penisul tau. Probabil marimea care s-ar putea potrivi in cazul tau sa fie cel notat cu 54 sau 56. Prezervativul nu trebuiesa fie nici prea stramt deoarece va induce o senzatie de disconfort dureros si s-ar putea chiar crapa/rupe, dar nici prea larg deoarece va avea tendinta de a aluneca de pe penis sau chiar sa-l pierzi in vagin la un moment dat. Succes!

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

De ce nu o lasi sa ti-l masoare?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai te duci si ii arati acolo cat de mare e... iti ia masuri si iti da ce ai nevoie

| Emilian65 a răspuns:

Spune-i farmacistei dimensiunile penisului tau(lungime si grosime) si ea iti va da prezervative pentru dimensiunile prezentate.

| whatevernvm a răspuns (pentru Emilian65):

Sau sa ii arate direct