| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca fata are lipsa de estrogen si baiatul lipsa de testosteron? Este rau?

5 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Să înțeleg că la ora de biologie scuipai cornete... Ce să se întâmple, faci cardieșe!

| corbulalbrosu a răspuns:

Prezenta in organism a cantitatii normale de hormon estrogen in cazul femeilor si al hormonului testosteron in cazul barbatilor care reprezinta in ambele cazuri hormonul sexual esential, fiind foarte importanti deoarece rolul lor este extrem de important in dezvoltarea sexuala normala precum si in dezvoltarea sistemului reproducator. In cazul ambelor sexe, hormonul testosteron are si rolul esential cel de a stimula producerea cantitatii necesare de globule albe, cu rol vital in sanatate si apararea organismului de boli infectioase.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiecare sex are din ambele. Cantitatea și raportul dintre ele face diferența.

| Dana1999 a răspuns:

Nu. Este mai puțin feminizata sau masculin. Exista oamenii trans care îi elimina si nu pățesc nimic.

| Mmcosmin a răspuns:

Fata ar putea avea mustata si baiatul solduri late