| And43iXFlorin a întrebat:

SALUT TPU!
Cea mai mare frica a mea este ca atunci când o sa fac prima data sex, sa nu mi se scoale penisul.
De altceva nu îmi este frica in legătura cu dezvirginarea, dar asta e cea mai mare frica, știu ca nu o sa dureze mult, știu ca e posibil sa doară, știu aproape tot despre asta pentru ca am prieteni care nu mai sunt virgini și am vorbit cu ei despre asta...
Credeți că se poate să nu mi se scoale atunci? Menționez ca atunci când dau drumul la un film porno mi se școala imediat, mulțumesc dau funda!

Răspuns Câştigător
| Spartacus12345 a răspuns:

Prima data cumperi prezervativul, ca sa nu ramai tatic.
Revenind la dilema ta, e imposibil sa nu se scoale pentru ca esti tanar si penisul ti s-a dezvoltat deja. Inainte de sex este preludiul, adica va sarutati si va mangaiati, moment in care te exciti, iar penisul devine erect. Daca iti place de partenera ta si ai sentimente pentru ea, normal ca o sa se scoale. Problemele apar dupa varsta de 40-50 ani cand penisul nu mai e la fel de puternic, iar mosnegii iau pastila albastra. Dar tu mai ai muult pana acolo.
E imposibil sa nu te exciti cand faci sex. Mai degraba ai avea grija sa bagi **** cum trebuie in vagin. Dar tu trebuie sa te relaxezi, sa lasi totul sa vina de la sine si toate se vor intampla cum iti doresti. E adevarat ca prima oara nu e cine stie ce, dar asta nu trebuie sa te descurajeze. Chiar pun pariu ca partenera ta o sa-ti tot zica cat de mult i-a placut si ca vrea sa o mai faceti.
Asadar, bucura-te de moment pentru ca e unul dintre cele mai importante din viata ta si trebuie sa profiti din plin de el!
Deci... multa bafta!

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Singurul motiv pentru care nu s-ar scula la un tip de varsta ta este stresul si daca o sa continui sa gandesti asa e posibil ca treaba de care iti e frica sa se intample.

Stiu ca exista multa presiune pentru adolescenti, in special sociala, dar daca nu o sa intelegi ca este doar o chestie care va dura cativa ani o sa ajungi sa ai cosmaruri noaptea dintr-o prostie. Incearca sa inchizi ochii si sa intelegi ca sexul este un act normal si atat timp cat se va intampla cu o persoana pe care o iubesti si care te iubeste va intelege dificultatile (precum si tu le vei intelege pe ale ei ca sunt multe) deci nu va fi nici o problema. Sexul nu este o treaba simpla, dureaza ani pana in vesti si poti sa zici ca intr-adevar stii ce faci deci sa nu crezi ca vreunul din prietenii tai e expert (iti garantez ca nu e dar minte ca sa se uite alti fraieri la el cu admiratie).

Durerea este mai mult un disconfort in cazul nostru si sunt sanse sa nu o simti deloc, la fete doare mai tare si acolo va fi nevoie de intelegere si rabdare din partea ta.

Cea mai importanta chestie este sa folosesti prezervativ (gen fara exceptie). Nu vrei sa stii cum e sa stai sa astepti sa vezi daca ii vine stopul fetei (nu e dragut sentimentul).

| mihai69 a răspuns:

De ce ți-e frică, de aia nu scapi! (proverb românesc)
rolling on the floor

| Emilian65 a răspuns:

Daca te duci sa faci sex cu teama ca nu ti se va scula penisul este posibil sa ai un esec. Deci mergi cu curaj si totul va fi ok.

| Sofer a răspuns:

De ce trebuie sa te gandesti la lucrurile astea?
Eu cand am inceput cu fosta totul ok. Chiar daca nu a durat primul numar mult dar continui la al doilea. Fara rusine frate dai inainte.

| Goete a răspuns:

Ti s-a intamplat vreodata sa vrei sa-ti faci laba si sa nu se scoale?

| ywar a răspuns:

Pai sper sa nu ti se scoale... ce cota acorda casele de pariuri pentru asta? happy
Fii ma serios.

| Endoryus a răspuns:

Avand in vedere cate ganduri ai acum clar la cate o sa ai atunci nu o sa faci nimic. Nu mai gandi atat. E sex nu armata

| mont a răspuns:

Stai cuminte, nu fa sex si atunci nu o sa ai astfel de ganduri/probleme.

Răspuns utilizator avertizat
| elaventurero a răspuns:

De ce îți e frica nu scapi! happy Dap e foarte posibil mai ales în ipoteza data de tine

| Ciscodus a răspuns:

Da se poate, eu am patit asta la 17 ani, dar la a 2-a partida de sex totul a decurs normal.