| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU! Cer un sfat de la voi, prieteni buni.Am un an si ceva de cind m-am despartit de prietenul meu,dar noi totusi cind ne intalnim cu prietenii la o plimbare ne permitem sa ne imbratisam, sau cind raminem doar noi ne imbratisam si ne putem permite sa ne sarutam cind ne luam ramas bun.E bine aceasta? Eu tin la el, dar el? E normal asa ceva?

Răspuns Câştigător
| queenofsaigon a răspuns:

E normal, şi e bine că nu aţi avut o despărţire urâtă (certuri, înjurături, etc). Aminteşte-ţi bine motivul pentru care v-aţi despărţit. Gândeşte-te serios cum îţi e mai bine, şi nu confunda faptul că ţii la el cu faptul că îl iubeşti. Mulţi oameni strică prietenii frumoase pentru că forţează un pas în faţă.

Ce simte el poţi afla doar de la el. Discutaţi. Dacă îl vrei înapoi şi eşti sigură de asta, dă-i de înţeles. Dar ţine minte că mâncarea încălzită nu mai are acelaşi gust.

Într-un an se schimbă multe, totuşi. Poate v-aţi mai maturizat amândoi.

Baftă. happy

| SverinMihaela2012 a răspuns (pentru queenofsaigon):

Eu am auzit ca el are prietena noua(e si normal), dar de ce sa o insele, atunci? Ce pareri aveti?

| queenofsaigon a răspuns (pentru SverinMihaela2012):

Mulţi îşi fac prietenă doar de dragul de a o avea, sau de a uita de relaţiile precedente. Dacă ştii că aţi avut ceva special, poate de asta. Dar dacă o înşeală... ai grijă să nu fi tu în locul ei mai târziu.

Îţi recomand să nu te bagi peste ea totuşi. Dacă vrea ceva de la tine, spune-i să renunţe la ea mai întâi.

| SverinMihaela2012 a răspuns (pentru queenofsaigon):

Mltumesc mult, m-ai ajutat mult.Iti multumesc inca o data pentru sfaturi.

| queenofsaigon a răspuns (pentru SverinMihaela2012):

Nu ai pentru ce - de asta sunt aici. happy

7 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Depinde mult ce fel de imbratisari si saruturi.Dar daca te-au facut sa te intrebi, sunt mai mult decat prietenesti.
Mai tine la tine, posibil la fel de mult cun tip si tu la el.

| fuzzer a răspuns:

Da sigur, inseamna ca si el mai simte ceva pentru tine daca va sarutati, si va imbratisati.E posibil sa fi trecut amandoi printr-o perioada mai grea, si in cele din urma ati realizat ca sunteti facut unul pentru celalalt, si oricat de mult a-ti incerca sa ascundeti acest lucru nu puteti.

| NnDWtf a răspuns:

Ai grija sa nu treceti mai departe, cu saruturi de plictiseala s.a.m.d. Pentru ca tu o sa ajungi sa tii la el iar el sa te considere doar 'rezerva de plictiseala'.