| Kingston3 a întrebat:

Cum as putea cuceri o fata?

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Eu iti voi da doar un siteul www.scoaladeseductie.ro unde vei gasi toate informatiile necesare despre cum poti cuceri ORICE fata iti place. Acolo iti sunt explicate lucruri foarte interesante si daca ai curaj sa le si aplici... Nu-ti mai trebuie nimic altceva;) Succes.

6 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

1. Nu o suna prea des!
De ce se va intoarce impotriva ta: daca vrei sa iti pastrezi demnitatea nu o suna in continuu. Nu numai ca te face sa pari obsedat si dependent dar o si enerveaza. Daca esti in permanenta la capatul celalalt al firului iti vei pierde aura aceea misterioasa de independenta.
Ce sa faci in schimb: pentru fiecare 2 sau 3 dati cand o suni tu, ar trebui sa te sune si ea macar o data. Datorita legilor vechi de cand lumea privind curtatul, tu vei fi cel care va suna mai des, insa asigura-te ca telefoanele circula in ambele sensuri.
2. Nu plange!
De ce se va intoarce impotriva ta: ai auzit-o in nenumarate randuri spunand ca isi doreste un tip sensibil si acum de fiecare data cand esti in preajma ei "dai apa la soricei". Plansul te face sa pari prea emotiv si neajutorat, posibil si instabil. Ea vrea sa fie cu cineva care sa inspire putere si sa fie ocrotita, iar daca plangi intr-una iti vei distruge imaginea de barbat puternic. Fara sa mai vorbin de faptul ca acest lucru o va irita. Daca plangi in public se poate simti stanjenita iar acesta este cela mai rau lucru care ti se poate intampla.
Ce sa faci in schimb: plangi numai cand se intampla ceva cu adevarat tragic, sensibilitatea e importanta pentru o femeie dar nu asa trebuie sa-i arati ca esti barbatul visurilor ei.

3. Nu vorbi ca un bebelus!
De ce se va intoarce impotriva ta: acest lucru este neplacut si datator de dureri de cap pentru o femeie. E nevoie sa spun mai mult? Maimutareala este pentru bebelusi, asa ca nu te maimutari pentru ea.
Ce sa faci in schimb: ai voie sa folosesti nume de alint mai ciudate si glume dragute, dar rezuma-te la atat. Daca se maimutareste ea la tine prima si iti spune ca ii place acest lucru, fa-o si tu, in caz contrar renunta pentru totdeauna la acest obicei.
4. Nu fi prea binevoitor!
De ce se va intoarce impotriva ta: este bine sa o lasi si pe ea din cand in cand sa aleaga filmul pe care il veti viziona. Dar daca vedeti pentru a 11-a oara "Dirty Dancing", ai o problema. In vreme ce esti binevoitor si ii faci poftele nu trebuie sa pari moale si slab in fata ei. Nu-i cere voie sa faci anumite lucruri, pentru ca acest lucru nu va face decat sa transforme relatia voastra intr-una de tip mama-copil, iar ea nu cauta asa ceva.
Ce sa faci in schimb: recapata-ti coloana vertebrala si arata-i ca esti in stare sa iei singur o decizie. Alege tu filmul, restaurantul, sau emisiunea din cand in cand. La urma urmei pe asta se bazeaza compromisul, o data decide ea, o data decizi tu.
5. Nu fi prea apropiat de familia si prietenii ei!
De ce se va intoarce acest lucru impotriva ta: chiar daca vrea sa fii prietenos cu familia si prietenii ei, nu inseamna ca trebuie sa sari calul. In special in primele etape ale relatiei va dori sa se asigure ca relatia voastra merge bine inainte sa-ti faca cunostinta cu apropiatii ei.
Ce sa faci in schimb: relatia ta cu familia si prietenii ei trebuie sa se dezvolte in timp. Fii cordial si prietenos, nu ii face o petrecere surpriza de ziua fratelui ei dupa numai o luna de relatie.
6. Nu te ingriji prea mult!
De ce se va intoarce acest lucru impotriva ta: in general o femeie nu apreciaza un barbat care se ingrijeste mai mult decat o face ea. Dar mai important decat asta este faptul ca acesta ingrijire excesiva iti va rapi din sex-appeal, si te va face sa pari prea efeminat. Si crede-ma un barbat este sexi si fara sa aiba manichiura facuta.
Ce sa faci in schimb: asigura-te ca esti curat si ca mirosi frumos, dar renunta la tratamentele faciale si la manichiura si totul va fi in favoarea ta.
7. Nu ii declara dragostea prea devreme sau prea des!
De ce se va intoarce acest lucru impotriva ta: probabil ca te gandesti ca daca ii spui "Te iubesc" o cuceresti instantaneu. Si ai si tu partea ta de dreptate. Dar o asemenea declaratie facuta prea din timp sau prea des nu va face decat sa o sperie. Mai mult de atat, vei parea vulnerabil daca ea nu iti va raspunde.
Ce sa faci in schimb: toate se fac la timpul lor. Nu o spune numai pentru ca vrei sa o impresionezi, spune-o numai cand simti. Si incearca sa i-o spui de numai cateva ori pe saptamana
8. Nu vorbi intr-una!
De ce se va intoarce impotriva ta: poate ca esti un adevarat maestru in arta conversatiei, dar daca nu poti sa-ti tii gura din cand in cand atunci ai o problema. Balbaiala ta continua o va enerva la un moment dat.
Ce sa faci in schimb: nu uita ca femeilor le place sa vorbeasca si sa-si impartaseasca seceretele si maruntisurile care li se intampla peste zi, dar acest lucru trebuie sa fie reciproc. Ai grija sa o lasi si pe ea sa vorbeasca din cand in cand. Pune-i intrebari si nu uita sa o asculti. Si nu uita: cateodata tacerea e de aur.

| oanaoana23 a răspuns:

Intereseaza-te de la prietenii ei ce flori ii plac, ii poti cumpara o floare, puteti merge la o plimbare in parc daca o sa accepte, la un suc, gasiti-va lucruri in comun, fa-o sa rada, sa se simta bine in compania ta, dai de inteles ca iti place de ea si ca vrei sa fiti impreuna

| Bogdan01234 a răspuns:

Pai prin felul tau de a fi. fi atent cu ea, spune-i lucruri frumoase insa nu minciuni, acorda-i o atentie mai speciala, fa lucruri mai discrete, glumeste cu ea, povesteste cu ea lucruri care nu le povestesti cu oricine. fa-i complimente, fi langa ea cand are nevoie. daca iei totul incet ca sa nu se simta ''inghesuita''. daca chiar vrei sa o cuceresti si vrei ceva mai serios atunci fi pur si simplu tu insuti happy

| DeeaDeutss a răspuns:

Cel mai dificil moment pentru un baiat este atunci cand incearca sa cucereasca o fata. Fetele pot fi foarte complexe atunci cand se lasa cucerite. Fiecare fata viseaza la baiatul visurilor ei, care sa aiba acel "ceva" sa o cucereasca, sa-i puna luna la picioare si sa o duca pe culmile fericirii. Daca vrei cu adevarat sa cuceresti o fata trebuie sa fi foarte atent la ceea ce o intereseaza pe ea deoarece fiecare fata este diferita. Iata cateva lucruri de care trebuie sa tii cont atunci cand vrei sa cuceresti o fata.

Personalitatea

Personalitatea are cel mai important rol in cucerirea unei fete. In timp de baietii sunt interesati de o fata, in primul rand pentru aspectul exterior, fetele sunt adesea cucerite de o inima buna, un simt al umorului dezvoltat si o fire foarte optimista. Fiecare fata isi doreste sa intalneasca un baiat langa care sa se poata simti libera, sa poata fi ea insasi. Cu toate ca se spune ca fetele prefera mai mult baietii duri, nu este deloc asa, majoritatea fetelor lasandu-se cucerite de baietii care stiu sa le respecte si sa le alinte.

Castiga-i increderea

Daca esti un tip inteligent si muncitor, multumit de ceea ce faci, fetele vor putea avea incredere si se vor putea baza pe tine. Nici unei fete nu ii face placere sa aiba alaturi un partener slab, care nu are incredere in fortele proprii. O fata poate fi cucerita de un tip care este capabil sa aiba grija de el, deoarece numai asa poate avea grija de ea.

Aspectul exterior

Unele fete prefera tipul puternic, cu masa musculara bine definita, in timp ce altele prefera tipul de baiat cu parul lung sau chiar baietii slabi, cu trasaturi finute. Ideea este sa incerci sa cunosti mai bine fata pe care vrei sa o cuceresti pentru a-ti putea da seama daca esti tu cel cu care vrea sa-si petreaca timpul. Adopta stilul vestimentar care te caracterizeaza, parfumeaza-te si ai grija de aspectul tau exterior. Nu uita insa ca cel mai important lucru este sa te simti bine in pielea ta si sa ai incredere in tine!

Acorda-i atentie

Fa-o sa se simta bine in compania ta. Scoate-o la un film si plateste tu biletele, cumpara-i flori, scrie un cantec pentru ea sau scoate-o la o plimbare intr-un cadru romantic. Incearca sa o cunosti mai bine, sa aflii ceea ce ii place pentru a putea avea lucruri in comun despre care sa discutati si pe care sa le faceti impreuna. Ai grija sa nu devi prea insistent, daca sunt lucruri despre care ei nu ii face placere sau considera ca nu este momentul sa discutati. Cunoaste-o treptat pentru a lasa loc misterului si pentru a o face sa para cea mai deosebita fata.

Cunoaste-i prietenele

Iesiti impreuna cu prietenele ei. Comporta-te natural, adopta o atitudine pozitiva si incearca sa castigi increderea acestora. O prietena inseamna foarte mult pentru o fata iar parerea acesteia are un rol foarte important pentru fata pe care tu vrei sa o cuceresti. Daca si acesteia ii lasi o impresie buna despre tine, atunci esti pe drumul cel bun. Fi foarte flexibil si ai incredere in tine!

| Aperfectcircle a răspuns:

Fii atent aici.
Mergi la o fata care ti se pare draguta si ii pui o intrebare simpla...De ex:Ce faci?, daca iti raspunde continua subiectul deschis de ea fara a avea emotii.Pe parcursul discutiei nu ar fi rau sa mai spui subtil cate o gluma legata totusi de subiectlaughing
Ar mai fii o posibilitate.Castigi la loto si vin ele la tinelaughing

Funda?winking

| Aperfectcircle a răspuns (pentru Aperfectcircle):

Btw ar mai fii ceva... fetelor le plac baietii care sunt cu zambetul pe buze mai tot timpul, le inteleg si totodata au incredere in sine si pofta de viatawinking