| anonim_4396 a întrebat:

cum as putea sa uit o fata? ne-am despartit acum 3 saptamani si inca mai tin la ea.Am mai intrebat-o de cateva ori daca ar vrea sa mai fim impreuna dar de fiecare data imi spune ca nu mai vrea.Eu inca mai tin la ea dar as vrea sa o uit deoarece din cate mi-a spus ea nu mai sunt sanse sa ne impacam. Sper ca ma puteti ajuta

19 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Salut Prietene! Este foarte greu cind iubesti pe cineva iar persoana respectiva nu este pe aceeasi lungime de unde ca si tine! Acum adevarul adevarat este ca trebuie sa ti accepti realitatea si sa intelegi ca pur si simplu nu te mai doreste langa ea! Eu nu ti mai recomand sa mai insisti mai mult cazi intr un penibil fara rost! Iti recomand insa cu cea mai mare placere sa iti faci pur si simplu o alta iubita si sa inveti din greseli Adica sa nu i mai gresesti urmatoarei... ceea ce iai facut fostei! intelegi! ok?
asa ca infrunta ti realitatea si nu te mai plange! ok? scuza ma ca sunt asa dur cu tine dar e mai bine asa! Crede ma! chestiile astea iti vor fi de folos mai tarziu Fa asa cum iti zic si vei vedea ca am dreptate ok? Nu o mai cauta nu i mai acorda atita atentie!, si poate daca iti va simtii lipsa te asigur ca se va intoarce la tine! Linistete te o perioada pune ti viata in ordine! Si Bucura te de viata! ok?
Suuces, Si fii Tare! Da dovada de barbatie in tine ok?!

| marialungu a răspuns:

O poti uita dar foarte greu, ramane totusi in coltul inimii tale, asculta andra colt de suflet, incearca sa gasesti alta si daca te indragostesti poate mai uiti dar s-o stergi din viata nu, raman amintirile, daca tii la ea incearca sa te impaci, prin ceva romantic, cumpara i ceva ce-i place, tu stii mai bine decat mine ce gusturi are, o poza cu voi doi o lasi in posta, un buchet cu flori, bafta daca nu vrea inseamna ca ai suparat-o tare sau a gasit pe altcineva, sper ca te-am ajutat bafta

| Zeref a răspuns (pentru marialungu):

Lasi o poza in posta? Si daca vine postasul si gaseste ceva ce nu a pus el ce se intampla? Iti ia amprentele si te cauta cu masina prin oras.

| BlackStar17 a răspuns (pentru Zeref):

Loredana nu cred ca a inteles foarte bine, eu am spus ca vreau sa o uit nu sa ma impac cu ea

| Zeref a răspuns (pentru BlackStar17):

Eu ti-am zis varianta buna si decenta sau crestineasca. Daca vrei potem discuta si alte posibilitatilaughing)))))))) devil

| Zeref a răspuns:

La noi e mai simplu decat la fete pentru ca noi stim cum sa trecem mai departe pentru ca asa e in natura noastra.Ar trebui sa stii cum, dar, daca tot nu stii una din solutii este sa te bagi in seama cu una si mentii o relatie strict cat sa nu o ranesti, ori sa te bagi inseama cu una azi, peste trei zile cu alta si tot asa vreo 1-2-3 luni.Altii prefera sa se indeparteze de locurile unde a umblat cu ea sau pe unde fregventeaza. Celelalte solutii te duc numai la rau sau poti face alte belele. Fete mai sunt si mereu vor fi.De asemenea te poti alatura in niste activitati sau hobby-uri care iti pot inlatura gandul de la ea.Dar principalul factor este timpul.El face ca totul sa se uite si se vindece orice rana.Mai pe scurt.Lasa timpul sa treaca si restul se rezolva de la sine.SucceS.

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Cui pe cui se scoate, cauta alta, vei prinde drag si uiti fara sa te chinui pe cealalta, bafta

| raducanumihaela a răspuns:

Vrei sa te ajut eu sa treci peste asta? Lasa-mi id tau la mesaje

| Ucenicul a răspuns:

Poti incepe sa iesi in oras..ci prietenii..cu fete. Nu mai sta in preajma ei. Cauta o fata cu care sa vorbesti pe mess sau prin mesaje. Sa iti ocupe timpul. Cu timpul o sa o uiti. Am patit-o si eu. Doar ca eu pentru o fosta am lasat-o pe una si tot nimic nu mi-a iesit. Traieste-ti viata ca doar una ai. Ca sa iti dau un sfat: In ziua de azi relatiile incep cu un comm haios pe facebook. Fete sunt destule...noi sa fim sanatosi big grin

| BlackStar17 a răspuns:

Am uitat sa mentionez ca suntem in aceeasi clasa

| Zeref a răspuns (pentru BlackStar17):

Apui aici esti mancatrolling on the floor). Daca-ti face faze nasoala sa te faca gelos si 100% fac pentru ca asta e transmis din generatie in generatie este nasol tare.Depinde de tine cata tarie de caracter ai.Sau o poti da cu capul de coltul bancii pana-si revine si se comporta normal.Niciodata sa nu-ti mai faci iubita din clasa sau din cartier.

| BlackStar17 a răspuns (pentru Zeref):

Eu cred ca deja a inceput sa ma faca gelos

| BlackStar17 a răspuns (pentru BlackStar17):

De fapt sa incerce ca nu cred ca o sa ma mai poata face gelos

| Zeref a răspuns (pentru BlackStar17):

Eu in locul tau m-as comporta normal.Nu intri in discutie cu ea, doar cand o vezi o saluti si daca vrei dai un zambet(de preferinta).La femei merge tot timpul asta doar daca intentia lor este sa te faca gelos si toate starile naspa provocate de aceste creaturilaughing)).Si daca e se poarta ca o taranca si tu esti ok fata de ea, crede-ma ca aia din clasa reactioneaza si te felicita, iar pe ea o ia la p..a.Toti se feresc de gura lumii, mai ales cand esti elev si imaginea conteaza foarte multwinking.Tot ce trebuie este sa te abtii sa o injuri sau sa te porti urat si niciodata sa nu arati ca esti afectat. Ignoranta doare tareeeeeee.SI noi stim s-o facem mai bine ca ele.Fa asa si o sa fie bine. Daca nu ii scoti 3 dinti din fata.laughing))))))))

| BlackStar17 a răspuns (pentru Zeref):

Deja aia din clasa imi iau partea mie, si suntem 32 in clasa deci 30 imi iau partea.deja am inceput sa fiu indiferent fata de ea si se pare ca merge

| Zeref a răspuns (pentru BlackStar17):

Nu merge ce? nu-ti trece? dar nu trece asa repede.TI-am zis vestea trista e ca e cu tine in clasa.Aici te vindeci mai greu pentru ca o vezi in fiecare zi. Facand acelasi gest in fiecare zi( salut, salut) la un moment dat te obisnuiesti si indirect iti induci psihic ca tu doar asa o vezi.Cand revin inapoi amintirile despre ea nu vor mai avea acelasi efect.Hai frate esti baiat ce dracul. Fetele bocesc cu perna-n braterolling on the floor)))))) si consiliul de pretene langa ele.Penibil.

| BlackStar17 a răspuns (pentru Zeref):

Zeref,am spus ca merge nu ca nu merge

| Zeref a răspuns (pentru BlackStar17):

Am inteles gresitlaughing)). Acuma daca mai ziceai ceva ca nu merge dupa ce am vazut comentul, iti spuneam ceva din dragostelaughing)).