| OneTap a întrebat:

Cum aș putea trece peste o despartire foarte dureroasa? Mai exact fata pe care o iubesc în brațele celui mai bun prieten.

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, ii doresti fericirea.
Daca cel care o poate face fericita e altul, trebuie sa o lasi sa fie fericita cu altul si sa te bucuri de fericirea ei.
Daca acel "altul" e pe deasupra si prietenul tau cel mai bun, ai un motiv in plus sa te bucuri pentru fecicirea lor.
Daca cwea ce urmaresti e fericirea Ta personala, iubirea care o ai fata de ea nu este Inconditionala - deci nu este dragoste adevarata. Deci vei supravietui, fara Ea langa tine.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Va dura mult timp pana trece, luni sau ani dar o sa te adaptezi

| Sofer a răspuns:

Stergi poze cu ea si ii dai block peste tot si nu te mai gandesti la ea. Te gandesti doar ca nu te merita si nu trebuie sa suferi pentru o femeie. Ca asta stiu sa faca ele. sa franga inimi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala numai cel mai bun prieten nu iti era stai libistit karma nu iarta pe nimeni, roata se intoarce

| Alexandrionelu a răspuns:

Fa școală de buldozerist. Asa îți va fi mai ușor sa treci și peste asta!

| Atlas33 a răspuns:

Cam nasol, dar exista oricand ac de cojocul oricui..sunt multe de spus si nu stiu daca resusesc sa te fac sa intelegi aici, ceea ce ai de facut.

| Goete a răspuns (pentru Atlas33):

Adica ce ar avea de facut daca ei doi vor sa fie impreuna?
Chiar sunt curios al cui crezi ca e de fapt cojocul?

| Eteda a răspuns:

E greu sa treci peste o despartire, iesi cu prietenii(nu cu acel prieten, ar fi culmea laughing ) asculta muzica, uita te la comedii... in cateva zile o sa uiti si cum o cheama, sunt fete destule pe planeta asta. si o sa ti gasesti tu o fata care sa te merite si o sa razi cand o s o vezi pe tipa respectiva pe strada