| STEFANXxX a întrebat:

Cum sa fac asa ca sa nu stau prea mult la calculator.Eu incerc sa cant la acordeon,dar imi este lene,pentru ca vreau sa stau la calculator si stau mult.Deci imi spuneti cum sa stau putin la calculator?FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Am patit si eu aceeasi chestie, stateam doar si doar pe calculator, refuzam sa ies din casa, stateam tarziu noaptea, ma trezeam si mult mai devreme, etc. O solutie buna ar fi sa-ti gasesti un hobby, cum este acordeonul, dar daca nu este suficient, atuncea hobbyul cu acordeonul nu e destul de puternic. Cauta altceva, in orice domeniu, fa un sport de performanta de exemplu, eu asa am inceput sa scap de obsesia de calculator. Lenea poate fi invinsa doar daca esti tu dispus, daca iti odresti tu ceva mai bun. Presupun ca nu esti fericit cum esti acum si realizezi ca nu esti tocmai sociabil ( in viata reala ma refer, nu pe net ).
Cea mai buna solutie care m-a ajutat si pe mine este sa-ti faci rost de o iubita, iubita adevarata, la care sa tii si sa vorbesti mereu cu ea si sa iesit foarte des. Crede-ma te va ajuta tare mult acest lucru, eu nu puteam sa rezist mai mult de 2 ore fara calculator, si dupa ce m-am indragostit, stateam zile intregi, chiar si o saptamana intreaga fara calculator si nu ma deranja deloc! Petreceam o gramada de timp cu fata pe care o iubeam si lumea mea doar ea era si o voi tine in minte pentru toata viata mea pentru faptul ca m-a ajutat atat de mult.
Mult succes iti doresc, sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| Dangel a răspuns:

Gaseste ti noi ocupatii