| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
Cum sa ii spun unei fete ca o plac?
Vorbesc de ceva timp cu acea fata, atat la scoala cat si foarte des prin mesaje.
Motivul pentru care ma aflu aici e ca nu stiu daca acea fata ma place.
Adica am observat ca se uita destul de mult la mine cand e prin preajma si e foarte draguta cu mine.
PS. Imi e destul de frica de friendzone laughing))

Răspuns Apreciat de Editori
| theforceofgood a răspuns:

În primul rănd du-te şi bagă-te în seamă cu ea, vorbeste cu ea, împrieteneste-te cu ea, ieşi cu ea în oras-la cinema, la o gustare, in mall. După ce ai făcut ceva progres cu ea, sărut-o într-un moment de bună-dispoziție etc.
Secretul pentru a începe o relație este curajul de a interprinde ceva, de a te băga în seamă cu ea, nu există vorbe magice sau mişcari magice; cea mai importantă este atitudinea.
Şi ca regulă obligatorie, nu-i spune niciodată că o placi, fă-o pe ea să se simtă atrasă de tine, nu să o faci pe ea să creadă că e valoroasă şi te are la degetul mic. Nu-i mulțumi niciodată pentru întâniri sau pentru sex deoarece nu este un favor de ți-l face ea ție ci este un câştig pentru amandoi, ceea ce trebuie să creadă şi ea.

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu merge sa o tii pe speculatii sau sa astepti sa iti spuna ea ceva ca nu o sa o faca, fii barbat, atatea banuieli degeaba, o intrebi, nu evita chestile de genu, ce tine de tine, fa.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu o întrebi nu ai de unde ști.
Invit-o undeva, la o cafea și acolo spune-i ce simți.
Dacă îți zice că nu te place atunci asta e. În cazul ăsta nu ai ce să faci.
Până la urmă nu e singura fată de pe planetă, vei întâlni alta cu care să fii.

| cristimihailov a răspuns:

Oricum esti acolo. Fa macar un act de curaj si invit-o doar pe ea undeva.

Daca accepta sanse mai mari. Daca nu, va trebui sa mai lupti un pic.

| CosminAka123 a răspuns:

Nu risti nu castigi, incearca sa-i explici ce simti pentru ea printr-un gest frumos..gen o ciocolata sau o floare poate o invitatie in oraswinking bafta

| clarissa22elfa a răspuns:

Mai testeaza terenul. Fa gesturi draguta din când in când si fi atent la reactia ei. Daca se inroseste si se poarta diferit fata de cum s-ar purta cu altcineva, cel mai probabil si ea te place. Si mai ales, trebuie sa ai curaj. Noi fetele iubim baietii care sunt siguri pe sine