| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut sex protejat si am ejaculat in prezervativ, l-am scos atent fara probleme, ma sterg cat de cat iar dupa cateva minute folosesc alt prezervativ dar il pun invers iar dupa il intorc si am contact sexual, is sanse sa ramana gravidă?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic NEsansa de a ramane resturi de sperma pe gland si din aceasta sa se poata lipi o cantitate infima de sperma pe partea devenita exterioara a prezrtvativului dupa montarea sa corecta, se poate considera ca fiind extrem de mica/aproape imposibila. Se poate aprecia ca ar fi o adevarata ""minune"" ca in urma unei astfel de intamplari sa ia nastere o sarcina nedorita. Ar reprezenta un fel de ""Culme a ghinionului"" demna de ar fi trecuta in ""Guinness World Records books"". big grin

| sokey a răspuns:

Cu băiatul de jos... nu înțeleg ce a zis. Dar tu ce trebuie sa știi ca orice contact cu spermă sau lichid seminal poate duce la sarcina. Depinde și dacă prezervativul conținea spermicid (interesează-te). Concluzia e ca, da. Probabil se poate. Așteaptă și tu menstruația, nu ii spune ei ca se poate stresa și ii poate întrzia. Doar fa-o sa creadă ca nu se va întâmpla nimic. Ai mai mare grija pe viitor!