| DanyDav a întrebat:

Daca exista aici cupluri stabile emotional si cu experienta care practica swing, as dori niste sfaturi.
Noi suntem un cuplu de 18 ea, 19 ani eu, iubita mea fiind bi convinsa, prieteni, anturaj m-a convins si pe mine spre bisexualite. De ceva vreme am intrat intr-un grup de swingeri si din pacate pentru mine lucrurile nu au evoluat asa cum ma asteptam, nu ma sunt respectat si apreciat asa cum mi-as dori in acest grup. Cred ca asta se datoreaza mai mult iubitei mele pentru ca nu ma respecta de fata cu ei, dar poate si faptului ca eu cu toate ca sunt destul de dotat si bine proportionat, am o problema hormonala si nu imi creste apropare deloc par pe corp, barba, mustata sau pubian, ceea ce ma face sa nu arat asa feroce precum ceilalti. Intrebarea mea ar fi, cum aș putea ma impun sa nu mai fiu tratat ca o fata in grup, sa fiu si eu preferat ca bull cum spun fetele? Am incercat sa aduc discutia asta pe grup si au sarit cu gura, mai ales fetele " vai, de ce spui asa ca noua ne place ce si cum faci ca tu faci cel mai bine oral, vezi ca majoritatea stiu doar sa dea din fund dar nu se prea pricep la oral de aceea noi te preferam pe tine, ba ca ei sunt bi, dar doar activi si tot felul de argumente ca sa ma incuie. Inteleg ca lor le covine la toți, dar mie nu prea si cand ma gandesc ca toata situația asta a pornit de la iubita ta mea care a vrut sa se laude ca " vai ce iubit exemplar si ascultător are ea" dar restul doar au profitat de chestia asta. Ei îi convine ca face ce vrea ea, s-a impus cu atitudinea ei de șefa si e preferată de băieți si fete deopotrivă.

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Schimbă gaşca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"m-a convins si pe mine spre bisexualitae." - Adica tu ii faci pe plac "iubitei" doar pentru ca iti e frica ca daca o sa te impui si te desparti de ea, pleaca si si-o trage doar cu ãia.
O relatie in adevaratul sens al cuvantului e bazate pe onestitate si principii/reguli adica trebuia de la inceput sa ii dai de inteles ca nu accepti ca altii sa ti-o fwtã, ca erai de acord sa aduceti alte fete e alta treaba, dar trebuia de la inceput sa stii ce vrei de la relatie si ce nu.
Acum esti atasat si chiar daca stii ca nu te respecta iti e groaza sa o alsi de o parte pentru ca ai investit sentimente, trist.

Nu parul iti defineste masculinitatea, ci sa fii liderul relatiei, in cazul tau ai predat stafeta ei si o sa-si faca de cap doar pentru ca tu ai permis asta.
Dpmdv ar trebui sa o lasi pentru ca acum nu te respecta 100% dar mai incolo tu crezi ca va fi mai bine si se vor imbunatatii lucrurile? Crezi gresit.

Răspuns utilizator avertizat
| Denisa0954 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi de ce daca ea era cu alți băieți nu era ok, dar dacă aducea alte fete era altceva? Daca sunt reguli si principii sa fie până la capăt, nu doar în favoarea bărbaților

| suiramvl a răspuns:

Fenomenul asta de swing nu este o chestie asa simpla precum pare..iti spun din propria experienta(aprox 8 ani)eu te inteleg ca vrei sa ii faci toate dorintele iubitei tale dar nu este ok.fa exact ceea ce iti doresti tu, nu ce doreste ea.iar vizavi de perceperea celorlalti fata de tine incearca sa iti schimbi atitudinea fata de ei si comportamentul si vezi cum reactioneaza, daca consideri ca nici asa nu este ok schimba grupul vei gasi destule. daca vrei imi poti scrie in prv si discutam mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Denisa0954):

Nu stiu de ce dar eram sigur ca o sa raspunda o cineva in sensul ãsta laughing
Ai inteles gresit draga mea, tipa a fost de acord sa aduca alte fete si nu avea nici o problema cu asta, in schimb el nu e de acord si il deranjeaza chestia asta.

Regulile si principiile sunt pentru in favoarea amândurora, ca exemplu daca tu nu esti de acord cu chestia asta ar trebui sa-ti fie respectate deciziile. Oricum din punctul meu de vedere asa ar fi normal din partea amândurora.

La fel si daca ambii sunt de acord sa faca swing, nu vad nici o problema cu asta atât timp cat ambii SUNT PENTRU relatii deschise cu ambele sexe.

| Crackman a răspuns:

Schimba totul, femeia si grupul. Dai un reset la viata.

| DanyDav explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate in mare parte este vina mea ca am pierdut teren in fata ei, daca la inceput imi era supusa, rugandu-ma sa -i accept latura bisexuala, eu nu am stiut cum sa ma port cu ea, am cam chinuit-o sexual si ea acum pare ca isi cam ia revansa. Totul a progresat usor fara sa-mi dau seama, daca la inceput erau doar fete intre noi, eu am facut multe greseli si am incalcat regulile de cuplu si asa a trebuit sa accept baieti intre noi si orice fantezie avea cu conditia sa ma ierte. Am crezut ca lucrurile se vor schimbs cand am intrat in acest grup de swingeri, dar ea a avut grija sa imi formeze imaginea pe care si-o dorea crescandu-i ei respectul de sine si pe mine aproape va m-a facut sclavul grupului. Mai ales fetele imediat au copiat de la ea si imi cer sa fac chestii pe care nu le cer partenerilor lor inventand tot felul de scuze. Majoritatea baietilor din grup se tin macho fac bi doar activ, si fetele profita mai mult de mine si ma pun la tot felul de jocuri bisex care le trec prin cap, uneori chiar sa termin unde obosesc sau se plictisesc ele.
M-am gandit si eu la varianta despartirii, dar inca o iubesc si cred ca as suferi mai mult.
Poate exita unele lucruri pe care as putea sa le fac sa-mi repar autoritatea in fata ei.

| DanyDav explică (pentru Denisa0954):

Adevarul ca si eu am fost egoist si rau cu ea la inceput!
La inceput erau doar fete intre noi doi si datorita unor greseli facute de mine, cu coditia sa ma ierte a trebuit sa accept si baieti plus alte fantezii bisexuale pe care le avea ea dar in majoritatea cazurilor menite sa ma supuna, sa ma umileasca. Se pare ca i-a cam reusit, acum ma simt diferit in fata ei, nu am curajul sa-i refuz mai nimic.

| Denisa0954 a răspuns (pentru DanyDav):

Esti intr o relație mai mult decat toxică. Scapă de tot ce tine de relație ca nu e ok

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Da-i foc. Asta nu e relatie happy e doar desfranare deghizata