| Alex420HD a întrebat:

Daca poate cineva sa ma ajute, ii voi fi recunoscator. Astazi am facut sex cu iubita mea si am facut-o neprotejat. La final am ejaculat afara si dupa aproximativ 20 de minute am hotarat sa o facem din nou tot neprotejat. Tin sa mentionez ca in cele 20 de minute de pauza intre cele doua acte am urinat de 2 ori. Este posibil ca prietena mea sa ramana insarcinata? Pun intrebarea asta pentru ca nu am mai facut niciodata dupa ejaculare. Inca un lucru, ciclul ei s-a terminat acum 3 zile. Va multumesc foarte mult! happy

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intotdeauna se precizeaza DATA DE INCEPERE A MENSTRUATIEI si nu cea a terminarii ei. CICLUL MENSTRUAL incepe cu PRIMA ZI a menstruatiei si nimeni NU poate cunoaste/sti/ghici cate zile a tinut menstruatia in acest caz, 3, 5 sau 7 zile? astfel ca a 3-a zi dupa terminarea menstruatiei poate fi a 6, a 8-a sau a 10 zi a CICLULUI MESTRUAL. Fiindca de obicei menstruatia are durata de 4-5 zile se poate presupune ca sexul a fost intretinut in a 7-a sau a 8-a zi aciclului, si in cazul in care iubita ta are un ciclu de lungime medie de 28-30 de zile, reiese ca actul sexual a fost intretinut inainte de inceperea perioadei fertile a ciclului actual si in consecinta formarea unei sarcini in acest moment se poate aprcia/considera ca fiibd aproape IMPOSIBILA, avand in vedere si faptul ca dupa ejaculare prin cele 2 urinari succesive care au urmat, au fost indepartati din uretra toate posibilele urme de sperma si eventualii spermatozoizi supravietuitori. Astfel ca se poate admite ca fiind aproape IMPOSIBIL sa se nasca o sarcina in conditiile precizate. Multa sanatate!

| Alex420HD explică (pentru corbulalbrosu):

Imi pare rau ca nu am precizat asta, nu am stiut. Ciclul a inceput pe data de 16 iulie (duminica spre luni) si s-a incheiat pe data de 21 iulie (adica vinerea de dimineata) iar acest act sextual l-am intretinut pe 23 iulie(duminica), mi-ar fi de ajutor daca mi-ai raspunde si aici pentru ca sunt foarte tensionat si as vrea sa stiu daca e posibil sa ramana. Iti multumesc enorm!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Şansa ca ea să rămână gravidă e practic 0.

| Skillzy2001 a răspuns:

Boss macar "ti-ai spalat-o"? laughing sa zic asa.