| Mijai9050 a întrebat:

Dau funda! Am o mica problema cu fetele. Pana in clasa a8a am fost respins de catre toate fetele pe motivul ca sunt plinut. Am incercat sa slabesc dar nu reusesc, asa e organismul meu.
Am 15 ani, 185cm, 95kg,ochi albastri,brunet,destul de destept, am luat 8, 18 in examen.Ce sfaturi aveti?

Răspuns Câştigător
| Anonima163333 a răspuns:

Fa mai mult sport,mananca mai putin,renunta la dulciuri, paine, sucuri acidulate, la paste, la prajeli si la grasimi si va fi bine.Prima impresie de la liceu este foarte importanta, daca vrei sa iti faci prietena, fa bine si pune-te pe slabit.Succes! Daca mai ai nevoie de ajutor, iti voi raspunde cu mare placere!

10 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Treaba cu nu pot sa slabesc nu exista decat daca ai alte afectiuni... ceea ce e ptin probabil la varsta ta.

Oricum, greutatea e doar o parte din ecuatie, daca vrei sa iti gasesti o tipa, trebuie sa isi in lume sa cunosti tipe. Iesi in oras, fat-i prieteni, ei au prieteni, te introduc si tot asa.

| Mijai9050 explică (pentru RoCkKiD):

Incerc sa slabesc dar nu reusesc. La alimentatie este ca nu prea mananc mai nimic pentru varsta mea, manac extrem de putin dar stau degeaba foarte mult. Sfaturi?

| RoCkKiD a răspuns (pentru Mijai9050):

Ce manaci, cat manaci? cata miscare faci?

Daca vrei sa slabesti trebuie sa poti raspunde la intrebarile astea in detaliu.

| Mijai9050 explică (pentru RoCkKiD):

Pai:
Ziua mea incepe undeva la 10:00 AM.
Ma trezesc si nu mananc nimic pana la ora 12:00.
In jurul orei 12 mananc cam 100-150g de supa/ciorba fara paine si 1/2 oua//lapte//1-2 snitele de pui//masline//cascaval pane//cascaval afumat s-a.m.d si ca desert o banana//o bucata de prajitura de casa//s-a.m.d. De seara mananc in jurul orei 20:30 - 21 o portie de 300-500g de felul 2, acesta poate sa difere: intr-o zi piure,in alta cartofi la cuptor, in alta pulpe de pui, s-a.m.d. Tin sa precizez ca mai mananc o gustare intre mese:alune, arahide, fistic, s-a.m.d.
Nu mananc ciorbe de carne si nu prea mananc carne de fel.
Asta mananc cand nu tin regim.
Si sport nu prea fac momentan pentru ca am avut piciorul rupt si l-am scos acum 2 zile si abia pot merge.In general nu prea faceam sport dar am inceput sa fac cateva exercitii de pe ytb gen "six pack abs,", s-a.m.d. dar degeaba, tot 0 rezultate

| alexalx1234 a răspuns:

Nu-ți mai bate capul cu fetele. Sunt tâmpite aproape toate. Dacă vrei să cucerești fete, strânge bani, dă de permis și cumpără-ți un BMW și imediat vor veni fetele la tine. Nu ți-o spun cu răutate, dar ăsta e adevărul. Fetele din ziua de azi sunt extrem de materialiste.

| Pantagruel a răspuns:

Nu te descuraja. Sari coarda, baga flotari si ai grija ce mananci.
Dus si 1 parfum de calitate. Prima impresie conteaza. Succes!

| TAMARA2007 a răspuns:

In adolescenta fetele se uita doar la fizic asa ca este mai greu sa te placa cineva dar daca incerci sa faci o legatura cu ea sunt sanse sa inceapa sa te placa

| Bya1111 a răspuns:

Eu zic sa ramai asa. Tu doar trebuie sa ai un sarm anume pe care il au unii baietii. Incearca un nou mod de abordare. Nu te cunosc dar eu zic sa iti schimbi vestimentatia si mult parfum. Ai ochii albastri cum zici pe astea trebuie sa ii pui in valoare. Daca vrei sa iti zic mai multe astept mesaj in privat.

| Mijai9050 explică (pentru Bya1111):

Da-mi pm te rog ca eu nu pot

| RazvanHR a răspuns:

IQ-ul tau a dat roade daca ai luat 8.18...