| Georgy_2066 a întrebat:

Dau funda!
as vrea sa ma transfer de la un liceu la altul cat de repede.nu vreau sa ast pana in sem 2. dupa 2 saptamana de scoala am aflat ca nu imi place ce fac.si as vrea sa ma mut.nu stiu unde sa merg. la inspectorat sau la scoala direct? (apropo. nu stiu daca ma mai pot transfera ca ma primit deja cartile si cred ca va fi cv mai komplicat acum.) lasativa o parere pls! mersi.scuzati categoria.

4 răspunsuri:
| RoxiiSiAtat a răspuns:

Nu te poti muta decat din semestrul al doilea. E bine sa mergi mai din timp la scoala unde vrei sa te muti sa vezi daca mai au locuri, daca te primeste.

| Georgy_2066 explică (pentru RoxiiSiAtat):

Si daca merge cineva si vorbeste la inspectorat sa ma trasfere? nici asa nu se poate?straight face

| RoxiiSiAtat a răspuns (pentru Georgy_2066):

Nu cred ca inspectoratul are vreo legatura. Totul depinde de directorul scolii la care vrei sa te muti. El decide daca vrea sa te primeasca sau nu. Eu n`am auzit pe nimeni care sa se fi mutat in timpul semestrului, nu cred ca e posibil. Dar daca ti mortis poti sa faci asta thinking nu stiu ce sa zic

| IooMar a răspuns (pentru Georgy_2066):

Si eu vreau sa ma mut din timp, sunt clasa a 9-a, imi poti spune si mie ce ai facut, daca te-ai mutat si ce a trebuit sa faci ca sa te muti?
Multumesc!