| anonim_4396 a întrebat:

de cand aveam 10 ani mi-ai aparut niste bubite pe penis dedesubtul preputului si pe pielea de pe penis acestea au culoarea exact ca si a penisului, ele sunt foarte mici si sunt multe. Ce sunt!?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din descrierea prezentat, reiese ca cel mai probabil este vorba de o afectiune care apare destul de rar, care afecteaza suprafata glandului si/sau si zona santului balanopreputial, adica partea mai adancita dintre glandul si trunchiul penisului. Acele bubite cu aspect de cosuri de culoare alb-galbuie in termeni medicali se numesc ''papule perlate peniene'' (afectiunea PPP). Pentru a obtine mai multe informatii certe, exacte, precise si corecte privind natura si rolul acelor mini domuri pline de sebum acceseaza si citeste urmatorul material scris de un medic specialist : http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistit, nu esti singurul si nu te afecteaza cu nimic.

| NeaMih4i a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok

| anonim_4396 explică (pentru NeaMih4i):

Si eu sunt in cazul tau, am 18 ani si nu gasesc asta ca fiind un defect apasator, mai bine iti faci griji de marimea penisului happy