| anonim_4396 a întrebat:

De când m-am îndrăgostit au apărut o grămadă de "coincidente" și nu mai știu ce sa cred... Ma face sa cred ca nu trebuie sa ma dau bătut ușor și ca o sa merite.
Acum fiți atenți eu anul asta am trecut a 9-a și vara asta ne întâlneam toți de la liceu în centru și odată am stat de vorba cu aceasta fata dar mda atunci a fost singura data. Bun după o săptămână de atunci mi-a apărut la recomandate la Facebook fără sa avem prieteni în comun. Apoi eu și un prieten am zis la mișto "ma ce ar fi sa se înscrie la clubul de astronomie" (de un pic mai tocilari și eu și ea, dar mai mult ea happy ). După aceeași chestie doar ca clubul de bio. Iar cireașa de pe tort: nici eu, nici ea nu ieșim cine știe ce în curte(bine eu ies ceva) dar și atunci când se întâmplă efectiv ne intersectam. Mi s-a întâmplat des ca la un fel de arcada din curte ca atunci când eu dau contul dintr-o parte ea sa dea coltul din cealaltă parte în același timp
Help!

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu sunt coincidențe, bro! E universul care e de partea ta și vrea ca voi doi sa va combinați.

| OldSoul a răspuns:

Sunt simple coincidente.
Aceea recomandare de pe Facebook e posibil sa fii aparut daca ai cautat-o tu in prealabil.

Insa, daca aceste coincidente iti ofera increderea necesara, nu ai decat sa o abordezi, nu ai ce pierde, pana la urma, asta e singura sansa de a afla adevarul.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cum hoc ergo propter hoc.

| Alexuţ02 a răspuns:

Ai zis că te-ai îndrăgostit, bun, de aici începe misiunea să-i zic aşa.

Cucereala, dacă tot te intersectezi atât cu ea şi eşti la clubul de bio, puteţi comunica şi mai mult, o să ajute.

Dacă tu crezi că merită şi chiar eşti atras de ea, atunci încearcă s-o cucereşti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte emotionat, ai vorbit O datã cu ea. in felul ãsta se infiripã ceva pâna terminati liceul.