| AlexIulian001 a întrebat:

De cateva zile iau pastile pentru anxietate si stres, unul dintre motive ar fi faptul ca am nivelul libudoului scazut si nu am erectii atunci cand vreau. Daca o sa rezolv cu anxietatea si stresul, o sa mi revina dorinta sexuala odata cu erectiile, sau ar trebui sa incerc altceva? Precizez ca pot deveni erect in cateva secunde daca ma masturbez.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se apreciaza ca in astfel de situatii cateva sedinte de consiliere psihomentala au efecte benefice si extrem de importante. Din acest motiv te sfatuiesc fiindca este recomandat si indicat sa te prezinti cu toata increderea la cabinetul (privat) al unui psihoterapeut sexolog care are specializarea principala axata pe rezolvarea problemelor de dinamica sexuala. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

La tine problema e tratamentul. Din apucate scaderea libidoului e printre efectele cunoscute ale acelor tratamente si nu prea ai ce sa le faci.

Eu personal as discuta cu medicul care le-a prescris sa-i zici de efectul advers. Este posibil sa iti recomande alt tratament cu acelasi efect care poate nu o sa vina cu aceleasi efecte secundare.

| Dana2103 a răspuns:

Pastilele scad libidoul

| Pantagruel a răspuns:

Pastilele alea sunt un cui in plus la cosciugul penisului tau. Socializeaza, plimba te, rezolva activitati si nu te mai gandi la orice ****.