| vlad234158 a întrebat:

De ce cand te indragostesti de cine nu trebuie doare asa de tare?

Dau funda

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Iubirea nu trebuie sa doara. nici situatiile pe care le traiesti nu trebuie sa provoace durere. e de-ajuns ca poti iubi, exista in lumea asta oameni care inca nu stiu ce este iubirea...ii pierd pe cei dragi si nu isi dau seama de ceea ce inseamna iubirea nici atunci. Din pacate, ei traiesc viata precum niste umanoizi. Asta este. Tu mergi mai departe!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta e viata, alege sa numai ai legaturi emotionale cu cineva si va fi ok

| deeeaqq a răspuns:

Da, cum să nu doară tare.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Doare pentru ca ai asteptari din partea acelei persoane. Este normal sa ai asteptari, este o masura de auto-protectie, dar nu este normal sa ai asteptari si dupa ce ti-ai dat seama cu cine ai de-a face.

| Ungureanu_Petru_2000 a răspuns:

Din totdeauna Iani, dint totdeauna. stiu ca de fapt esti tu iani, nu te mai preface ca te cheama vlad234158. nu te poti ascunde

| fotbalistulandy a răspuns:

Deoarece tii la persoana respectiva.

| Mihai3Dulaul a răspuns:

Pai in principiu...da