| Alex123cazac321 a întrebat:

De ce dupa ce ma masturbez ma simt excitat, dar nu ejaculez. Si doar dupa ceva timp imi iese lichidul preejaculator.ce sa fac? Am 13 ani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deocamdata nu poti face nimic altceva decat sa astepti sa mai cresti pentru a deveni putin mai mare. In acest moment, glandele aparatului tau reproducator care vor fi responsabile cu producerea spermei, inca NU au ajuns la maturizarea lor necesara. Fiindca la baieti, in majoritatea cazurilor primele cantitati de sperma sunt produse in jurul varstei de 14 ani (+/- 1 an), probabil ca la fel se va intampla si in cazul tau. Nu ai nimic altceva de facut in afara de a mai....astepta. Nimeni nu poate estima momentul in care vei ejacula pentru prima data. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Insistă, odată și-odată tot reușești!
Mai ales după ce mai crești puțin, să avanseze pubertatea și dezvoltarea gonadelor.

| doctorandus a răspuns:

Daca pana la 15 ani nu ejaculezi, mergi la medic.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Pentru ca nu ai ajuns la pubertate, pe la vreo 14-15 ani o sa poti ejacula.

| ShamelessQboy a răspuns:

Stai linistit, o sa iasa si sperma, dar după 14 ani, încă nu esti suficient de matur.