| RusziAlexiaOlga2005 a întrebat:

De ce ma dor sanii atunci cand alerg sau cand merg repede?!
Am sani in forma de con.
Am o problema?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca nu sunt suficient de bine fixati printr-o bustiera sau un sutien potrivit, sanii prin miscarea lor actioneaza asupra pielii care-i imbraca si de fapt ii sustin si din cauza intinderii apare durerea. In cazul unor sani micuti si cu forma conica in mod normal n-ar trebui sa apara astfel de probleme. Daca totusi apar astfel de dureri sanii trebuie sustinuti si imobilizati in mod obligatoriu in mod adecvat. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Depinde si ce varsta ai draguta, daca esti la pubertate e normal, daca nu sunt probleme hormonale poarta un sutien care sa iti mentina greutatea lor

| Thepursuitbeginswhenthisportrayaloflifeends a răspuns:

Alege sutienul care trebuie, de preferat sa fie cat mai strans.

| RusziAlexiaOlga2005 explică:

Mama spune ca inca nu am nevoie de sutien.Am 11 ani