| ydaniel02 a întrebat:

De ceva timp cam o data pe luna ejaculez prin somn. Vreau sa va intreb daca este involuntar sau in timpul somnului frec eu fara sa stiu penisul si ejaculez? Tin sa precizez ca atunci cand ejaculez visez vise destul de perverse

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ejacularea care se produce in timpul somnului se numeste polutie nocturna (vis umed) si este involuntara. De regula se produce in perioada adolescentei din cauza activitatii hormonale intense din aceasta perioada de viata, pe fondul neinceperii activitatii sexuale sau a abtinerii de la masturbare si ejacularii contro; late a spermei, Sanatate!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Se cheamă „poluție nocturnă" și este un fenomen normal și natural pentru un bărbat care nu are parte de (destul) sex.