| Neamiticahfdn a întrebat:

De curand m-am despartit de iubita mea, sincer nu prea o iubeam. Dupa cam o luna a venit o fata noua la mine in clasa, de la inceput nu-i acordam atentie, insa nu stiu cum, dar am ajuns sa imi placa de ea, adica m-am indragostit de ea, arata foarte bine, si dupa la ore mai trageam cu ochiu pe la ea, si am observat ca si ea se uita la mine, dupa care de mai multe ori o vedeam ca se uita la mine, credeam ca poate ii place si ei de mine, sau ceva, si am incercat sa vorbesc cu ea, si mereu ma ignora, parca nu ar vrea sa vorbeasca cu mine. Am zis nu vrei nu vrei, treaba ta. Mi-am facut alta prietena doar de forma,(nu imi place de ea) si ea tot se uita la mine, deci nu stiu, imi place enorm de ea, dar ea ma ignora, dar se uita fix in ochii mei, nu stiu ce sa cred, Voi ce parere aveti? Adica nu ma oftic fara ea, doar ca cand ma vede cu vreo fata sta tine cu ochii pe mine, si de cate ori vreau sa vorbesc cu ea, parca sar sfii, ..Astept parerile voastre

Răspuns Câştigător
| GandesteRapid a răspuns:

Crede-ma daca te priveste fix in ochi... este un inceput. Nu trebuie sa te descurajezi. Daca spui ca sunteti colegi incearca sa o tachinezi, razi un pic de ea bate-i apropouri, fa-i complimente. Cand o vezi ca se uita la tine arata-i un zambet de genu,, sti ca te plac ( sti ce vreau sa spun ).
Daca ai tupeu prinde-o singura pe undeva ( si nu spune ca nu ai cum ) /sau cat mai intre 4 ochi si intreab-o daca vrea sa iesiti impreuna la un suc. Daca raspunsul este da : ai rezolvat-o, daca si acum se sfieste inseamna ca are o problema mintală, daca spune nu : NU-I CAPATUL LUMII, crede-ma nu vrei sa ramai cu regrete ca nu ai incercat. O sa-ti para foarte rau in viitor. O sa-ti vina sa razi de ce ai facut dupa un timp. Si daca tu crezi ca vei fi luat in ras de colegii tai....nu te mai gandii la fata asta. Nu trebuie sa-ti fie rusine de faptul ca a refuzat ci trebuie sa fii mandru si sa te dai mare ca tu ai avut curajul sa o faci. Daca ai prietene destule te cuplezi cu una imediat ce te-a refuzat colega ta... si se va intelege ca pe ea ai luat-o la misto ca si cum ai ras de ea. Sper ca te-am ajutat. Poate o funda ceva?

1 răspuns:
| OMFGConrad a răspuns:

Să o lași baltă cu "Don Juan-ismul".