| Gigoiu123 a întrebat:

De curand mi-am inceput viata sexuala cu prietena mea. Insa amandoi suntem nelinistiti pentru faptul ca ea ar putea fi insarcinata, ne-am protejat in momentul actului, dar ei inca nu i-a venit ciclul care pana acum venea regulat, simptome de sarcina nu a avut. Care este cauza intarzierii ciclului? Exista probabilitatea sa fi curs pe langa prezervativ, insa nu am ejaculat in vagin, ci am scos-o afara si sa fie insarcinata, dar fara sa fi avut acele simptome?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu te lua nici dupa TV, nici filme porno, dar nici dupa Yurista (aiurista). Daca ar fi dupa ea toti ginecologii ar fi plini de bani dupa atatea quretaje pe care le-ar face femeilor.
Orice metoda contraceptiva are o marja de risc, dar cea mai sigura este folosirea prezervativului. Procentul de 1% pe care-l dau specialistii ca risc cu aceasta metoda este dat de faptul ca nu este folosit corect prezervativul.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!

| Yurisa a răspuns:

Oricand exista aceasta posibilitate

| Gigoiu123 explică (pentru Yurisa):

Să nu aibă simptome de sarcina?

| Yurisa a răspuns (pentru Gigoiu123):

Da mă, da. Nu te mai lua dupa televiziune si filme porno. Exista mereu sanse sa fie insarcinata indiferent daca te-ai protejat sau nu

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Yurisa):

Ai dracului fabricantii de prezervative, lasa pori la acestea sa treaca spermatozoizii prin ele. Sau o fi vreun spermatozoid atat de mare atlet, incat cand ti-ai scos prezervativul a sarit direct in vaginul fetei.

| anonim2533 a răspuns:

Daca era virgina e normal sa-i intarzie putin, cred

| Gigoiu123 explică (pentru anonim2533):

Pai virgina era...

| anonim2533 a răspuns (pentru Gigoiu123):

Inseamna ca n are nimic. Pentru siguranta voastra incercati pasile anticonceptionale sai vb cu un medic ginecolog, va va spune mai multe

| Andreeab11 a răspuns:

Nu frate, după prima dată, întârzie cam la toate